RU  UA

Субота, 18 січня
  • НБУ:USD 42.05
  • НБУ:EUR 43.10
НБУ:USD  42.05
Здоров'я

В День пам'яті Чорнобильської катастрофи лікарі нагадали, чим радіація небезпечна для здоров'я

26 квітня 1986 року стався вибух на ЧАЕС. Аварія стала однією з найбільших техногенних трагедій в історії людства, наслідки якої ми відчуваємо й досі. У день 37-х роковин Чорнобильської катастрофи у Центрі громадського здоров'я МОЗ України нагадали, чим радіація небезпечна для здоров'я.

Радіація може впливати на організм людини на клітинному рівні

Радіація може призводити як до загибелі, так і до модифікації клітин, у тому числі пошкодження ДНК. Ураження великої кількості клітин може призвести до дисфункції пошкодженого органу або навіть смерті.

Фото: unsplash.com

Медичні наслідки впливу радіації

Ранніми медичними наслідками зазвичай є опіки шкіри, облисіння, або порушення репродуктивної функції. Клітинні мутації, які впливають на подальший поділ клітини, у підсумку можуть спричинити онкологічні захворювання. Якщо змінам піддаються клітини, що несуть спадкову інформацію, це може спричинити генетичні порушення в майбутніх поколінь.

Читайте також: У 1987 році українець отримав премію World Press Photo за репортаж із Чорнобиля: пам'ятні фото.

У ЦГЗ також нагадали, які наслідки спричинила аварія на Чорнобильській АЕС.

  1. За визначенням UNSCEAR та ВООЗ, Чорнобильська аварія є глобальною ядерною катастрофою найвищого рівня.
  2. За різними даними, у 1986-1987 роках у дезактивації території АЕС та прилеглої місцевості було задіяно від 200 тисяч до 900 тисяч осіб. Загальна кількість евакуйованих із забруднених територій також оцінюється по-різному від 135 тисяч до 350 тисяч.
  3. У ліквідаторів аварії та постраждалих від наслідків вибуху реєструють погіршення здоров'я. У забруднених районах були вищими показники смертності серед дітей.
  4. Серед тих, хто був опромінений у дитячому віці (0-14 років), було зафіксовано зростання захворюваності на рак щитовидної залози.
  5. У дітей із радіоактивно забруднених територій фіксувалася затримка фізичного розвитку, погіршення соматичного та психічного здоров'я за всіма класами хвороб, зокрема, патологія щитовидної залози, порушення регуляції імунної, ендокринної та нервової систем.

Раніше ми писали, що у 37-ті роковини катастрофи на ЧАЕС на станції вшанували героїв-ліквідаторів аварії. Ексклюзивні фото.

Цікаві новини для вас:

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я