З 1 серпня антибіотики в Україні почали продавати за електронним рецептом, який можна отримати у сімейного чи профільного лікаря. Нововведення активно обговорюється в мережі та обростає міфами, у зв'язку з чим МОЗ вирішило роз'яснити найпопулярніші з них.
Люди побоюються, що пацієнти в стаціонарі не зможуть отримати антибіотики без е-рецепту, а мешканці сіл, де немає лікарень та сімейних лікарів, будуть зовсім позбавлені такої можливості. Також під питанням діяльність волонтерів, які купують антибіотики та інші медикаменти для військових.
В офіційному Telegram-каналі МОЗ України пише, що пацієнтів у стаціонарі забезпечуватимуть ліками та антибіотиками, які покриваються державним коштом та надаються пацієнту безкоштовно. Якщо ж пацієнту знадобиться антибіотик, який не входить до Національного переліку основних лікарських засобів, лікар зможе виписати йому рецепт.
У населених пунктах, де немає лікарень, виписуватимуть рецепти на антибіотики фельдшери.
Благодійні фонди та організації зможуть купувати рецептурні препарати, включаючи антибіотики без рецепта.
Антибіотики для тварин продаватимуться за рецептом від ветеринарного лікаря.
Боятися витоку особистих даних з електронної системи охорони здоров'я також не варто: вона надійно захищена від атак хакерів, яких зазнавала до і після початку повномасштабної війни в Україні.
- Раніше стало відомо, які клініки та фахівці видаватимуть електронні рецепти на антибіотики.