RU  UA

Субота, 18 січня
  • НБУ:USD 42.05
  • НБУ:EUR 43.10
НБУ:USD  42.05
Здоров'я

Укус кліща: головні правила профілактики, симптоми та що не можна робити

У сезон заміського відпочинку необхідно обов'язково пам'ятати про всі небезпеки, які він за собою несе. Одна з них – кліщі.

Лікар-терапевт Міцавка Анна розповіла про те, як уникнути укусу, правильно оглянути тіло вдома і що робити, якщо кліщ все-таки вас вкусив.

Як уберегтися від укусу кліща?

Правильний одяг є першою лінією захисту. Найбезпечніше - світле вбрання, що максимально закриває тіло: верх та довгий рукав, штани можна заправити в шкарпетки, взуття закрите, на голові - кепка.

Крім того, потрібно використовувати спеціальні засоби – репеленти (акарициди). Вони бувають у формі спрею чи мазі. Для дітей є спеціальні гіпоалергенні варіанти.

Потрібно уникати високої трави, триматися ближче до центру стежки під час прогулянки лісом або парком.

Обов'язкове правило - огляд після прогулянки!

Повернувшись додому після перебування на природі, потрібно ретельно оглянути себе. Особливу увагу варто приділити цим ділянкам:

  • лінія шкарпеток;
  • підколінні западини;
  • нижня та верхня лінія білизни;
  • комір сорочки,
  • волосяний покрив на голові;
  • шкіра голови;
  • вуха.

Також обов'язково слід оглянути дітей. Подібний простий огляд займає мінімум часу, але допомагає зберегти здоров'я.

Укусив кліщ: що робити?

Потрібно відразу ж звернутися до лікаря – до травмпункту або до найближчого кабінету першої допомоги. Там допоможуть витягнути кліща та проконсультують, що робити далі.

Якщо звернутися до лікаря немає, доведеться провести маніпуляцію власноруч. Як витягти кліща самостійно:

Використовуючи спеціальний пристрій для видалення кліщів – кліщесмик (продається в аптеках або ветеринарних магазинах). Посуньте пристрій під кліща якомога ближче до шкіри. А потім, розхитуючи з боку на бік, виверніть кліща.

Вручну, якщо немає пристрою. Скористайтеся пінцетом чи ниткою. Якщо ви використовуєте нитку, необхідно зав'язати петлю ближче до місця укусу, зафіксувати кліща, а потім прокручуючи нитку, акуратно викрутити кліща. Якщо ви використовуєте пінцет, тягніть вгору з рівномірним тиском без прокручування.

Категорично не можна:

Змащувати кліща олією чи бензином. Без повітря кліщ задихнеться і віддасть людині слину із збудниками захворювань.

Тиснути або виривати пальцями. Хобот може залишатися в тілі та інфікуватися.

Нагадаємо, раніше інфекціоністка Світлана Куніцина розповіла, чим небезпечні укуси мошки, а також дала поради, що робити, якщо це сталося.

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я