Анемія або малокрів'я - захворювання, при якому знижується концентрація гемоглобіну в крові. В результаті у пацієнта погіршується передача кисню до всіх органів, що призводить до кисневого голодування. У деяких випадках розпізнати анемію непросто, оскільки її симптоми не мають специфічних ознак. Гастроентеролог Уляна Галіпчак розповіла, як розпізнати нестачу гемоглобіну в крові та які існують види анемії.
"Згідно зі статистикою ВООЗ, від анемії страждає 1,6 мільярда населення нашої планети, що становить 24,8%, - зазначила лікар в Instagram. - Найчастіше зустрічаються анемії, пов’язані з дефіцитом заліза (близько 90% всіх анемій), рідше - анемії при хронічних захворюваннях, ще рідше - анемії, пов’язані з дефіцитом вітаміну В12 або фолієвої кислоти, гемолітичні та апластичні. Необхідно пам’ятати, що анемія може мати складне походження".
Причини виникнення анемії
- Організм не може виробляти адекватний рівень гемоглобіну.
- Гемоглобін виробляється, але не функціонує належним чином.
- Організм не виробляє достатньої кількості еритроцитів.
- Еритроцити занадто швидко розщеплюються в організмі.
Основні симптоми анемії
Залізодефіцитна анемія часто розвивається протягом тривалого проміжку часу. Хворий може не знати, що у нього є це захворювання до тих пір, поки симптоми не стануть серйозними. У деяких випадках дефіцит заліза може зникнути без втручання з боку, наприклад, після того, як жінка народила. При залізодефіцитній анемії можуть спостерігатися такі симптоми:
- слабкість, підвищена стомлюваність, роздратованість, зниження працездатності;
- запаморочення, головні болі, шум у вухах, блимання "мушок" перед очима;
- прискорене серцебиття при невеликих фізичних навантаженнях чи у стані спокою;
- задуха при невеликому фізичному навантаженні або у стані спокою.
"Характер та вираженість скарг при анемії різноманітні і залежать від виду, ступеня важкості, швидкості її розвитку та індивідуальних особливостей кожного", - наголосила лікар.
- Раніше гастроентеролог розповіла, які хвороби можуть проявитися висипаннями на шкірі.
- Дізнайтеся також, чому з'являється наліт на язиці і коли потрібно звертатися до лікаря.