RU  UA

Понеділок, 25 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.05
Здоров'я

Чи потрібно стукати по спині, якщо вдавився: МОЗ розвінчало міфи про першу допомогу

На жаль, випадки, коли людина подавилася їжею, - не рідкісні. Прийнято вважати, що якщо дорослий поперхнувся, потрібно сильно постукати по спині, а дитину опустити вниз головою і трясти, поки не вийде сторонній предмет. Міністерство охорони здоров'я України розвінчало популярні міфи та підготувало рекомендації щодо надання першої допомоги.

Що не треба робити, якщо людина похлинулася:

  • стукати по спині;
  • опускати людину вниз головою та трясти;
  • тримати язик хворого пальцями або металевим предметом під час судом.

Фото: Getty Images

Як допомогти людині, яка вдавилася

1. У випадку часткового вдавлення, коли людина ще кашляє, може говорити або має свистяче дихання, потрібно спровокувати кашель. Кашель – сильний захисний рефлекс, який допоможе звільнитися від зайвого. Якщо ви будете стукати між лопатками, то стороннє тіло опуститься ще нижче, що може призвести до повного вдавлення.

Фото: t.me/mozofficial

2. Опускати дитину головою вниз і трясти дуже небезпечно. Такі дії можуть призвести до серйозних травм у шийному відділі хребта та навіть до інвалідності. Якщо дитина подавилася і не може дихати, потрібно нахилити її вперед і зробити ковзні удари між лопатками. Якщо це не допомогло, натиснути кулаком у ділянці вище пупка - абдомінальні поштовхи.

Фото: t.me/mozofficial

3. Під час судом не можна розводити щелепи та тримати язик хворого, подібні дії можуть лише нашкодити. Головне – запобігти травмуванням людини. Тобто покласти щось м'яке під голову, відсунути небезпечні предмети. Важливо підтримувати людину у безпечному положенні, поки судоми не минуть.

Якщо після судом людина знаходиться у свідомості і лежатиме горілиць, то дійсно є небезпека западання язика та порушення прохідності дихальних шляхів. Саме тоді потрібно перевернути людину у так зване стабільне бічне положення для забезпечення прохідності дихальних шляхів та попередження аспірації блювотними масами.

Фото: t.me/mozofficial

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я