Надмірна вага може зашкодити фертильності, але якщо чоловіки з ожирінням схуднуть та утримають вагу в межах норми, то кількість їхніх сперматозоїдів може збільшитися на 40% від того числа, яке було при зайвій вазі.
Про це повідомила данська дослідницька група з Університету Копенгагена, пише DailyMail.
Якщо чоловік зменшує вагу, то в нього збільшується кількість сперматозоїдів, а це означає, що втрати фертильності, викликані надмірною вагою, не є постійними.
"Це дослідження показує, що концентрація сперматозоїдів і кількість сперматозоїдів покращилися після схуднення, викликаного дієтою, у чоловіків з ожирінням. Наші результати показують, що ліраглутид і фізичні вправи як стратегії підтримки ваги можуть використовуватися для підтримки покращення концентрації та кількості сперматозоїдів", - написали дослідники.
Дослідницька група зібрала дані від 47 чоловіків з ожирінням для дослідження. Усі чоловіки мали нездорово високий індекс маси тіла (ІМТ) – це показник, який вимірює чиюсь вагу відносно їх росту. Кожен із чоловіків перебував на низькокалорійній дієті протягом восьми тижнів. Кількість сперматозоїдів вимірювали як до, так і після дієти, і дослідники виявили значне збільшення кількості сперматозоїдів протягом періоду дослідження.
Потім чоловіків розділили на чотири групи. Одній групі рекомендували займатися 150 хвилин на день. Інша отримала доступ до ліків від діабету, які лікарі призначають пацієнтам, щоб допомогти схуднути. Третій групі порадили продовжувати фізичні вправи, а також дали препарати. Четверта група була контрольною групою, якій не надавали ніякої допомоги в утриманні ваги.
Приблизно через рік половина чоловіків відновила втрачену вагу, а кількість сперматозоїдів у них впала. Однак чоловіки, яким вдалося знизити вагу, підтримували кількість сперматозоїдів, а це означає, що шкоду, завдану рівням сперматозоїдів через ожиріння, можна назавжди виправити здоровою дієтою та фізичними вправами. Ні вправи, ні ліки від діабету не змогли покращити кількість сперматозоїдів більш ефективно, ніж втрата ваги.
"Наше дослідження показало, що фізичні вправи допомагають підтримувати втрату ваги, але параметри сперми не покращувалися під час вправ, крім досить значного ефекту початкової 8-тижневої дієти, спричиненої втратою ваги у чоловіків з ожирінням. Аналогічно, для препарату ми не помітили жодного додаткового ефекту, крім початкових покращень у схудненні, викликаному дієтою", - резюмували дослідники.
Раніше "Апостроф" повідомляв, як стати здоровішим та опублікував поради для підвищення імунітету, ослабленого унаслідок постійних стресів через війну.