У пацієнтів, що перенесли захворювання на COVID-19 у тяжкій формі, є ризик розвитку цукрового діабету. До того ж, рівень глюкози в крові може підніматись і під час перебігу хвороби.
Про причини підняття рівня цукру при коронавірусі розповідає лікар Тарас Жиравецький.
"Ті пацієнти, які мають метаболічний синдром, тобто порушення обміну речовин, часто і так є в групі ризику підняття рівня глюкози. COVID-19 є провокатором і може його піднімати", - пояснює одну з основних причин Жиравецький.
Вірус здатний викликати зміни в метаболізмі глюкози, котрі будуть погіршувати перебіг вже наявного цукрового діабету або спровокують появу та розвиток цього захворювання.
"Найважливішим чинником є використання стероїдних гормонів, тобто використання дексометазону, медролу чи солу медролу стимулює підняття глюкози - це побічна дія стероїдних гормонів", - додав лікар.
Також він наголосив, що людям з групи ризику підняття цукру, які відчувають сильну спрагу, втому, краще мати при собі глюкометр та час від часу перевіряти рівень глюкози в крові.
"Якщо у вас цукор більше 6.6, будь ласка, зверніться до ендокринолога. Якщо він більший за 15, 20 одиниць - треба терміново звернутися до лікаря-ендокринолога. Зволікати не бажано", - наголошує Жиравецький.
За словами лікаря, у частини пацієнтів за 2-3 тижні після ковіду рівень цукру повертається в норму без серйозного лікування, в іншої - не повертається або повертається дуже повільно. У такому разі необхідно звернутися до сімейного лікаря, що направить вас до ендокринолога.
Раніше "Апостроф" писав про поради від лікаря Євгена Комаровського щодо того, як відновитися після захворювання на коронавірус.