Незважаючи на популярність лазерної корекції зору, ця офтальмологічна процедура оточена безліччю страхів. Найпопулярніший із них – що після ексимерного лазера можна втратити зір. Пластичний офтальмохірург, кандидат медичних наук із 21-річним стажем Ганна Барінова розповіла, наскільки реальними та поширеними є серйозні ускладнення після операції.
"Кількість гарних випадків і кількість вилікуваних пацієнтів переважає над кількістю ускладнень. Втратити зір можна в дуже і дуже рідкісних випадках, - розповіла лікар у YouTube-проекті KAMINSKYI. - Це стосується кератитів (запалення рогівки ока - Ред.), які можуть виникнути у післяопераційному періоді. Але, як правило, офтальмологи з ними дуже добре і швидко справляються".
Офтальмохірург попередила, що ускладнення можуть виникнути через пацієнтів, які не дотримуються рекомендацій після операції.
"При лазерній операції втратити зір практично неможливо. Тільки через ускладнення, які можуть бути потім - це запальні реакції, які ми не можемо передбачити наперед", - сказала вона.
Ганна Барінова також пояснила, чому лазерну корекцію зору не роблять під загальним наркозом.
"У дуже малій кількості в офтальмологічних клініках є анестезіолог, який має ліцензію на проведення наркозів. В основному все роблять під місцевою або ретробульбарною анестезією, коли сам офтальмологи або анестезіолог може зробити укол під око, знеболити його, і пацієнт зовсім нічого не відчуватиме" – пояснила вона.
- Раніше дерматоонколог Світлана Дячук відповіла на міф, що трава родимки завжди загрожує розвитком меланоми – раку шкіри.