Якість повітря безпосередньо впливає на здатність імунної системи людини боротися з патогенними мікроорганізмами.
Про це у програмі Апостроф HEALTH розповів сімейний лікар-педіатр Денис Савощенко.
За його словами, стійкість імунітету залежить від того, проводить людина час на свіжому повітрі чи ж часто знаходиться в непровітрюваному приміщенні.
На вулиці, як запевняє Савощенко, є певна кількість патогенних мікроорганізмів, проте при атаці на організм вони не збираються в одну велику групу.
Лікар-педіатр попередив, що якість повітря безпосередньо впливає на імунітет людини, тому організм боротиметься з вірусами за певних умов.
"І інший приклад, якщо ми сидимо в закритому приміщенні, що погано провітрюється, то накопичуємо дуже велику кількість мікроорганізмів і на імунітет йде більше навантаження. Крім цього, для імунітету є дуже важливий фактор - гігієна повітря. Тобто повітря повинно мати певні параметри, щоб наш організм міг впоратися із будь-якою загрозою, яка може виникнути", - продовжив медик.
Для того, щоб імунітет боровся з патогенними мікроорганізмами, вологість повітря в приміщенні має бути не менше ніж 50%, а температура - від 18 до 23 градусів тепла.
Савощенко попередив, що влітку повітря стає сухішим і несе більше загрози для людського організму, аніж у холодну пору року.
"Але, коли холодає і вологість повітря в нормі, ми всі збираємось у маленькі групки у невеликих приміщеннях, і це набагато небезпечніше для організму, ніж сухе повітря на вулиці", - підсумував лікар-педіатр.
Читайте також матеріал "Апострофа": Діти можуть хворіти кожні 2-3 тижні, не треба їх надто "утеплювати" - лікар-педіатр