RU  UA

Субота, 18 січня
  • НБУ:USD 42.05
  • НБУ:EUR 43.10
НБУ:USD  42.05
Здоров'я

Ризик діабету "вбудований" у ДНК: що збільшує шанси на розвиток хвороби

Британські вчені стверджують, що ризик захворіти на цукровий діабет 2 типу "вбудовується в нашу ДНК". Дослідження показало, що є два набори генів, які збільшують ризик розвитку хвороби.

Про це повідомляє журнал Diabetes Care.

Люди з генетичною будовою, яка робить їх схильними до відкладення жиру в печінці, зазнавали більш високого ризику.

"На кожні 5 відсотків збільшення жиру у печінці ризик діабету 2 типу підвищується на 27 відсотків. Дослідження також показало, що гени, пов'язані зі зменшенням розміру підшлункової залози, збільшують ризик розвитку цього захворювання", - йдеться у повідомленні.

Дослідження також показало, що гени, пов'язані з меншою підшлунковою залозою , збільшують ризик розвитку цього стану. Підшлункова залоза є органом травної системи, яка виробляє інсулін, гормон, який контролює рівень цукру у крові в організмі.

Також згідно з результатами дослідження, ризик захворювання діабету пов'язані з генетикою.

Раніше "Апостроф" писав, що цукровий діабет, особливо другого типу, є серйозним хронічним захворюванням, яке розвивається в результаті неефективного використання організмом інсуліну (гормону, що регулює рівень цукру в крові). За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, такий тип діабету виникає на тлі надмірної маси тіла та недостатньої фізичної активності.

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я