Зростання захворюваності через поширення штаму "Омікрон" в Україні очікується наприкінці січня та на початку лютого.
Про це попередив головний санітарний лікар країни Ігор Кузін.
За словами заступника очільника МОЗ, Україна наразі йде із запізненням відносно європейских країн, у яких вже фіксуються масштабні спалахи захворюваності.
Ігор Кузін зазначив, що наразі в країні завершується хвиля коронавірусу, викликана штамом "Дельта", і система охорони здоров’я фіксує спадання інтенсивності епідемічного процесу.
Однак, за прогнозами МОЗ, новий спалах коронавірусної хвороби через поширення штаму "Омікрон" в Україні очікується наприкінці січня та на початку лютого.
Станом на кінець грудня 2021 року, на території нашої країни, за словами Кузіна, офіційно зафіксовано шість випадків захворювання "Омікроном", половина з яких пов’язана з перебуванням за кордоном.
"Серед країн, куди виїжджали люди, - Німеччина, Польща, ОАЕ. Найчастіше це або робочі візити, або відпочинок. Й хоча при перетині кордону люди проходили тестування, по прибутті в Україну в них починаються симптоми, і при повторному тестуванні вони все ж таки отримували позитивний результат. Штам "Омікрон" швидше передається, більше людей може бути інфіковано, а інкубаційний період хвороби скорочений", - продовжив головний санлікар в інтерв’ю.
Як свідчать клінічні дані, нова мутація коронавірусу, якщо порівнювати її з "Дельтою", призводить до більш легшого перебігу хвороби.
Що стосується захисту від "Омікрону", ефективність повного курсу вакцинації проти нової мутації становить лише 30%, а для підвищення цього показника до 50% людям роблять бустерні дози.
Раніше ми розповідали, хто першим в Україні отримає бустерні дози вакцини від коронавірусу.