Лікар дав поради що краще пити та їсти у святкову ніч Нового року 2022, який настане вже через тиждень. Він також розповів, що потрібно та не потрібно робити на ранок після свята.
Про це повідомив лікар-нарколог, психотерапевт Євген Скрипник на своїй сторінці у Facebook.
Він рекомендує відзначати це свято із сухим ігристим вином - брютом, який містить мало цукру, тому що десертне та напівсолодке ігристе вино шкідливе для здоров'я, як і поєднання вина з шоколадом. Краще всього, пити негазоване сухе біле вино, якщо немає традиції пити "Шампанське" в новорічну ніч, і не більше двох бокалів.
Крім того, медик радить поїсти ще до початку новорічної трапези з алкоголем, за години 2-3. Сам алкоголь не можна змішувати, намагатися вживати лише якійсь один спиртний напій протягом святкування. Також не бажано змішувати міцний алкоголь з газовими напоями, тому що це прискорить його, що призведе до швидкого сп‘яніння.
"Також не забувайте, що наша печінка звикла вночі відпочивати ,а тут такий стрес, і їжа і алкоголь! Особливо уникайте солодкого та жирного! Тому в Новорічну ніч - мінімум алкоголю і мінімум їжі! Якщо, без міцних напоїв ніяк, то максимум 40-60 мл! І завжди пам’ятайте, що безпечної дози алкоголю не існує!", - зазначив Скрипник.
Також протипоказано вживати алкогольні напої вагітним жінкам та тим, у кого є серцево-судинні хвороби.
Лікар-терапевт також наголосив на тому, що вживання олії, вершкового масла, активованого вугілля, щоб не п'яніти - це все не допоможе, а тільки вдарить по підшлунковій залозі. Крім того, що потрібно їсти мало, треба ще відмовитись від жирних салатів з майонезом, від будь-яких газованих напоїв, між "тостами" робити довші перерви, а також варто більше рухатись та танцювати.
Скрипник застерігає, що не можна "похмелятися" алкоголем після бурхливої ночі, тому що це тільки більше призведе до зневоднення та виснаження організму, а сам алкоголь ще буде виходити три дні. Як рекомендує лікар, краще пити багато води або компотів, а головну біль знімає аспірин, парацетамол та "Ібупрофен".
Також великий міф, що розсіл допомагає організму позбутися похмілля. Він містить багато солі, що викликає затримання токсичної рідини в організмі, а також підвищення артеріального тиску.
Вже 2 січня медик рекомендує піти гуляти, кататися на санках та дихати свіжим повітрям.
Раніше ми писали, що косметолог дала корисну пораду на зиму, як захистити шкіру від морозу та обвітрювання.