RU  UA

Неділя, 16 лютого
  • НБУ:USD 41.28
  • НБУ:EUR 42.95
НБУ:USD  41.28
Здоров'я

У чому особливість "Омікрону": лікар назвала чотири головні відмінності

За весь час пандемії процес еволюції вже породив кілька штамів COVID-19. Останнім із них на даний момент є південноафриканський "Омікрон". Він, як і його попередники, має деякі особливості, які трохи виділяють його серед усіх інших.

Український інфекціоніст Ольга Голубовська розповіла на своїй сторінці у Facebook про особливості штаму "Омікрон".

Декілька акцентів щодо особливостей перебігу COVID-19, викликаного варіантом Omicron

За її словами, на початку прояву симптомів у хворого спостерігається підвищена температура. Вона може сягати 39 градусів і навіть вище. Однак, як правило, "до тяжкої дихальної недостатності не доходить".

Голубовська також стверджує, що омікроном страждають як не вакциновані громадяни, так і ті, хто пройшов повний курс вакцинації. Причому навіть люди, які мають високі титри антитіл. За словами інфекціоніста, максимальна кількість, яку вона спостерігала, – 75000 AU/мл. Також з появою "омікрону" почастішали випадки повторного зараження.

При цьому особливої різниці немає, в результаті чого вимірювати титри антитіл не має сенсу.

"Такі особливості захворювання пов'язані з тим, що збудник має більше 30 мутацій в S-білку, 15 з яких знаходяться в домені, що зв'язує рецептор. Т.ч. збудник позбавлений можливості ефективного зв'язування з рецепторами, уникає дію антитіл, що нейтралізують, до інших варіантів вірусу, поступається тяжкістю перебігу, але компенсує все це полегшеною передачею, що призводить до швидкого зростання захворюваності", - каже Голубовська.

Температура тіла на початку прояву симптомів зумовлена високим вірусним навантаженням. Вона ще більша, ніж у випадку варіанта Delta. Але це не завжди корелює з тяжкістю перебігу хвороби.

Раніше ми також повідомляли про те, що в Британії вигадали спосіб боротьби з "Омікроном".

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я