Агенція з безпеки охорони здоров'я Великої Британії з'ясувало, що бустерне (третє) щеплення від COVID-19 дає значний захист від штаму "Омікрон" порівняно з першими двома дозами, проте імунітет починає слабшати вже через 10 тижнів.
Про це повідомляє видання Telegraph.co.uk.
Останні дані показали, що імунітет проти "Омікрону" на 15-25% нижче через 10 тижнів після третьої дози порівняно з імунітетом проти "Дельта"-штаму.
Наукові радники уряду розглядають питання про те, чи слід рекомендувати четверту дозу вакцини 2022 року.
Таке рішення Об'єднаного комітету з вакцинації та імунізації поставить Великобританію в один ряд з Ізраїлем та Німеччиною, парламенти яких схвалили другий раунд заходів щодо боротьби з ковідом.
Раніше Агенція з безпеки охорони здоров'я підрахувало, що через два тижні після отримання бустерного захисту від симптоматичної "Дельта"-інфекції імунітет зберігався у 94% тих, кого прищепили вакциною Pfizer, та 93% щеплених вакциною AstraZeneca.
Однак здатність "Омікрону" обходити вакцину, а також його підвищена передаваність є двома чинниками, які змусили деяких учених закликати до повернення карантинних обмежень по ковіду.
Тим не менш, тяжкість нового варіанта ковіду також є основним фактором у визначенні тиску на лікарні, і цифри агенції дали перше офіційне підтвердження того, що "Омікрон" в цьому сенсі менш небезпечний, аніж "Дельта".
Аналіз показав, що людина з "Омікроном" на 31-45% рідше потребує невідкладної допомоги, аніж особа з "Дельтою", і на 50-70% рідше потрапляє до лікарні.
Нагадаємо, Британія третю добу б'є рекорди із зараження коронавірусом. 24 грудня було зафіксовано 122 тисячі нових випадків захворювання на COVID-19.