Команда вчених із Університету Західної Японії розробила маску, яка світиться під ультрафіолетовим світлом, якщо містить сліди коронавірусу. Для їх створення використовували антитіла, витягнуті зі страусових яєць.
Команда Університету префектури Кіото, яку очолює Ясухіро Цукамото, сподівається, що маски стануть простим способом перевірити зараження коронавірусом, пише Кyodonews.
Наразі тривають випробування нового продукту, масове виробництво та продаж планують на наступний рік. Спочатку маски мають отримати схвалення уряду Японії.
Зазначається, що страуси здатні виробляти кілька різних видів антитіл чи білків, які нейтралізують сторонні тіла у організмі. Команда ввела самкам неактивну та безпечну форму коронавірусу. Пізніше вчені витягли антитіла з їхніх яєць.
Потім команда розробила спеціальний фільтр, який міститься всередині маски для обличчя. Фільтр можна вийняти та обробити флуоресцентним барвником, що містить антитіла до коронавірусу з яєць страуса. Якщо вірус присутній, фільтр світиться в ультрафіолетовому світлі.
Коли команда проводила експерименти протягом 10 днів із 32 людьми, інфікованими коронавірусом, вони виявили, що всі маски, які вони носили, світилися під ультрафіолетовим світлом, яке з часом зникало, а їх вірусне навантаження зменшувалося.
"Ми можемо масово виробляти антитіла зі страусів за невисокою ціною. У майбутньому я хочу перетворити це на простий набір для тестування, який може використати кожен", - сказав Цукамото.
Як повідомляв "Апостроф", китайські вчені оголосили про відкриття нейтралізуючого моноклонального антитіла, що підходить в якості основи для універсальної вакцини проти всіх штамів коронавірусу.