Команда Першого медоб'єднання Львова на чолі з кардіохірургами Романом Домашичем та Ігорем Гуменним провела історичну операцію з пересадки легень від посмертного донора. Про унікальний випадок розповіло Міністерство охорони здоров'я України.
Раніше українські лікарі виконували таку операцію всього один раз - за допомогою іноземних колег. Цього разу легені пересадили самостійно, переступивши важливу для української медицини віху.
Читайте також: У 2021 рокці в Україні вперше пересадили серце дитині: подробиці унікальної операції.
"Операція тривала 16 годин, - йдеться у публікації МОЗ у Telegram. - Легені отримав киянин Олексій Чернишков. Йому 56 років. Ліквідатор аварії на ЧАЕС. Мав тотальну бульозну емфізему - ледве міг самостійно пройти 30 метрів. Сам виховує сина 11 років. На операцію зважився, щоб у його хлопчика був тато. Зараз дихає самостійно і почувається чудово!"
Бульозну емфізему іноді називають синдромом зникаючої легені: перегородки між альвеолами руйнуються, і в легенях утворюються були (повітряні кісти), які іноді можуть розриватися та викликати пневмоторакс.
Олексій отримав легені від 54-річного донора, який помер через інсульт. Лікарі пересадили не лише його легені, а й інші органи: серце, печінку та обидві нирки. Завдяки рішенню родичів він зміг врятувати 5 життів.
"Світла пам'ять донору. Безмежна подяка рідним за їхнє рішення", - пише МОЗ.
- Раніше у 2022 році Зеленський підписав закон про трансплантацію: що він передбачає.
- Жінка пожертвувала нирку колишній дружині свого чоловіка – на операцію вона лягла через 2 дні після весілля.