Національна служба здоров’я України (НСЗУ) заявила, що українські громадяни мають право безкоштовно зробити всі необхідні планові та ургентні хірургічні операції. За дані медичні процедури заплатить Національна служба здоров’я.
Про це повідомляє НСЗУ на своїй сторінці у Facebook.
"Програма медичних гарантій покриває не тільки самі хірургічні втручання, а й всі супутні медичні послуги", - йдеться у повідомленні.
Зокрема, безкоштовно отримати допомогу можна лише за направленням, яке виписує сімейний або лікуючий лікар. Винятком є лише пацієнти у невідкладному стані, яким нададуть необхідну допомогу безкоштовно без направлення, а також привезуть у кареті "швидкої".
Для отримання даної допомоги, потрібно звернутися до закладу, що має договір з НСЗУ на пакети "Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах" або "Хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня". Контакти таких закладів можна дізнатися за номером 16-77.
До послуг для проведення операцій належить первинний огляд, під час якого лікар встановлює маршрут пацієнта та що які дії необхідно зробити перед проведенням операції.
"По-друге, всі необхідні супутні аналізи та дослідження. Зокрема, це лабораторні обстеження, такі як загальноклінічний аналіз крові та сечі, бактеріологічні, цитологічні дослідження; інструментальні дослідження (ЕКГ, УЗД, КТ, МРТ, рентген та інші) тощо. Заклади мають робити їх цілодобово та мати все необхідне обладнання. Перед операцією пацієнт має пройти безоплатне передопераційне обстеження", - зазначається у повідомленні.
Крім того, безкоштовно проводиться оперативне втручання та анестезія: загальний наркоз, епідуральний наркоз, місцева анестезія, знеболювання в післяопераційному періоді.
"На всіх етапах надання допомоги пацієнт має бути забезпечений ліками з Нацпереліку основних лікарських засобів безоплатно. Перевірити наявність ліків у конкретному закладі можна на сайті eliky.in.ua", - додали у НСЗУ.
Українець також має право отримати безоплатно інтенсивну терапію, післяопераційний догляд та інша допомога, якої потребує (цілодобовий лікарський та медсестринський догляд, післяопераційний моніторинг та медикаментозна терапія, консультації лікарів різних спеціальностей, реабілітація у гострому періоді, якщо до неї немає протипоказань).
Водночас безкоштовно можуть й годувати, якщо операцію проводять у стаціонарі.
Але варто зазначити, що підвищений сервіс не входить до Програми медичних гарантій, а тому не безкоштовний. Йдеться про окрему палату, покращене харчування, предмети гігієни.
"У разі, якщо від пацієнта вимагатимуть гроші за вказані послуги, потрібно подати скаргу в такому порядку: керівник медзакладу, місцевий департамент охорони здоров’я. Якщо це не допомагає – звернутись до НСЗУ, надіславши паперовий або електронний лист на адресу [email protected]", - наголосили у Національній службі здоров’я України.
Раніше ми писали, у липні Уряд отримав грант $1,7 млрд від США, який спрямовано на оплату медичних послуг за програмою медичних гарантій, що сприяло своєчасній виплаті заробітної плати медпрацівникам та навіть збільшити її.