Через швидке розповсюдження вірусу мавпячої віспи у країнах Європи, Міністерство охорони здоров’я України відповіло на найпопулярніші питання, які пов’язані з небезпечним захворюванням.
Корисна інформація була опублікована прес-службою МОЗ.
Вірус мавпячої віспи - як передається
Інфікування відбувається через прямий контакт з кров’ю, біологічними рідинами, ураженою шкірою або слизовою інфікованих людей/тварин. Окрім цього, вірус мавпячої віспи може потрапити до організму через вживання м’яса інфікованих тварин, яке не пройшло термічну обробку.
Також можна заразитися через людину за умов:
- вірус передається внаслідок тісного контакту з інфікованими виділеннями з дихальних шляхів, ушкодженими ділянками шкіри або з предметами;
- найбільший ризик інфікування мають члени однієї родини, а також медичні працівники, якщо не дотримуються правил контакту з пацієнтом;
- інфікування можливе через плаценту.
Вірус мавпячої віспи - інкубаційний період та симптоми
Інкубаційний період від часу зараження та появи перших симптомів становить від 6 до 16 діб. Бувають випадки, коли захворювання починає проявлятися в діапазоні від 5 до 21 днів.
Проникнення вірусу до організму супроводжується гарячкою, сильним головним болем, болем у спині, збільшенням лімфатичних вузлів та слабкістю. Подібні симптоми, як зазначають вірусологи, можуть тривати впродовж 5 діб, після чого починається період висипки:
- у 95% висипка з’являється на обличчі і потім поширюється на інші частини тіла;
- первинним місцем появи висипки також можуть бути статеві органи;
- повне зникнення кірочок може затягнутися на три тижні.
Вірус мавпячої віспи - діагностика, профілактика та випадки в Україні
МОЗ зазначає, що рекомендованим методом виявлення вірусу є ПЛР-тестування, під час якого медики досліджують вміст табо покриви висипань. Громадянам рекомендують уникати контактів з інфікованими, а миття рук залишається актуальним способом профілактики від багатьох хвороб та віспи.
На сьогоднішній день в Україні не зафіксовано жодного випадку захворювання на такий вид віспи, однак вірус швидко розповсюджується у країнах Євросоюзу.
Раніше ми розповідали, що за спалахом мавпячої віспи може стояти Росія.