Російські окупанти можуть застосувати проти України хімічну зброю, зокрема зарин - отруйну речовину нервово-паралітичної дії. Вона являє собою летючу рідину без кольору і запаху, яка здатна уражати людей як при потраплянні на шкіру, так і при випаровуванні через органи дихання. Фахівці SIM ("Школи інноваційної медицини") розповіли, як захиститися та як діяти у разі отруєння.
Симптоми отруєння зарином:
- міоз (звуження зіниць очей);
- посмикування м'язів;
- сонливість, млявість;
- сльозотеча;
- слиновиділення;
- утруднене дихання;
- блювота.
У тяжких випадках:
- втрата свідомості;
- судоми;
- піна з рота;
- неконтрольоване сечовипускання.
Перша допомога при отруєнні зарином. Людину потрібно терміново ізолювати від джерела зараження та звільнити від одягу. Також необхідно обробити слизові: промити очі звичайною водою або слабким 1% розчином бікарбонату натрію (харчової соди).
При ураженні через рот необхідно терміново промити шлунок слабким лужним розчином та випити активоване вугілля.
Як захиститися?
Найбільш універсальний засіб захисту при хімічній атаці – протигаз ГП-5. Він надійно захищає органи дихання, очі та обличчя. Тільки потрібно ретельно підібрати розмір.
Якщо протигазу немає, використовуйте протипильний респіратор Р-2.
Якщо ж і респіратора немає, виготовте собі протипильову тканинну маску або ватно-марльову пов'язку.
На деякий час вас захистить і звичайний одяг, який потрібно просочити спеціальним розчином – мильно-масляною емульсією. Це може бути пальто, накидка, комбінезон, ватяна куртка та штани. Підготовлений таким чином одяг захистить вас під час виходу з району хімічного зараження.
- Раніше лікар розповів про першу допомогу при фосфорних бомбардуваннях.