RU  UA

Субота, 18 січня
  • НБУ:USD 42.05
  • НБУ:EUR 43.10
НБУ:USD  42.05
Здоров'я

Як уникнути поширення інфекційних хвороб: важливі поради

Війна, яка триває в Україні вже третій тиждень, в рази збільшила кількість внутрішніх переміщень. Багато людей вимушені були покинути рідні домівки і виїхати до спеціально облаштованих місць для перебування переселенців (біженців). Міністерство охорони здоров'я України часто ділиться корисними порадами, і цього разу фахівці розповіли, як уникнути поширення інфекційних захворювань.

Велике скупчення людей у вагонах поїздів та в місцях для ночівлі, відсутність сталого доступу до проточної води і засобів гігієни – все це може призвести до швидкого поширеннях інфекційних хвороб. Запобігти цьому можна завдяки застосуванню простих засобів профілактики.

Фото: Getty Images

Як уникнути поширення інфекційних хвороб у місцях перебування переселенців і біженців?

  • Перше правило - фізичне дистанціювання, дотримання гігієни рук й органів дихання. За можливості продовжуйте носити маски.
  • Друге - не торкайтеся руками обличчя.
  • Третє - мийте руки перед вживанням їжі. Якщо немає доступу до води, можна використовувати антисептик, у крайньому разі – вологі серветки (хоч вони і не є ефективними в боротьбі з патогенними мікроорганізмами).
  • Наступне - дотримуйтеся правил респіраторної гігієни: у разі кашлю та чхання прикривайте рот і ніс серветкою або згином ліктя. Одразу викидайте використані серветки в контейнер для сміття, обробляйте руки спиртовмісним антисептиком і за можливості мийте руки з милом.
  • Спеціалісти радять звертатися за медичною допомогою, як тільки з'явилися симптоми.

Фото: МОЗ

На що потрібно звернути увагу під час облаштування безпечного місця для притулку?

  • Забезпечте людей, які перебувають у місці тимчасового перебування, теплим одягом і ковдрами.
  • Провітрюйте приміщення хоча б тричі на день, а також не забувайте робити вологе прибирання.
  • За можливості організуйте скринінг людей на наявність ознак інфекційних захворювань (тестування, огляд медичним працівником).
  • Усі, хто має симптоми гострих респіраторних або інших захворювань (гарячка, ломота в тілі, діарея тощо), мають бути ізольовані в окремому приміщенні. Їм має бути надана медична допомога.

Фото: МОЗ

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я