У разі загрози радіоактивного зараження в Україні потрібно прийняти таблетки із вмістом йоду або використовувати рідкий йод у правильно підібраному для кожної вікової групи дозуванні.
Про це розповів відомий український медик, лікар-педіатр Євген Комаровський.
За його словами, під час аварії на атомній електростанції, яка може статися у разі обстрілу російськими окупантами, відбувається викид радіоактивного йоду, який вбиває щитовидну залозу.
"Найважливіше правило - якщо є загроза радіоактивного зараження, треба прийнято звичайний йод. Тоді щитовидна залоза буде зайнята цим йодом і це допоможе вберегти її від ураження. Це треба зробити, коли загроза реальна, за 30 хвилин, або в перші хвилини, години, коли оголошено тривогу. Якщо зробити це у перші дві години - захист перевищує 90 відсотків", - розповів лікар.
Він пояснив, що в аптеках є таблетки йодиду калію, в кожній з яких міститься 250 мг йоду. Це спеціальна профілактична доза при радіації, вона у 3000 разів перевищує добову потребу.
У разі загрози будь-яка людина старше 2-х років має прийняти 125 мг калію йодиду, тобто пів таблетки.
Діти до 2-х років повинні прийняти 40 мг йодиду калію (1/6 таблетки приблизно).
Як альтернативу можна використовувати звичайний 5-відсотковий розчин йоду, який є в кожній аптеці та автомобільній аптечці.
Людина старше 14 років повинна негайно за один раз прийняти 40 крапель йоду, розчинені у теплому молоці чи воді.
Діти від 5 до 14 років - приймають 20 крапель.
Дітям від 2-х до 5 років 5-відсотковий йод приймати не можна, але їм потрібно 20 крапель йоду розчинити у воді або молоці та нанести на шкіру в області стегна або плеча йодну "сіточку".
Дітям молодше 2-х років – розчиняють 10 крапель.
Робити це потрібно один раз і за жодних обставин не повторювати, наголосив доктор Комаровський.
Нагадаємо, російські окупанти підійшли на відстань прямого пострілу до Енергодара Запорізької області, де розташована Запорізька АЕС.