Сотні років вчені б'ються над питанням, чому іноді люди із посередньою зовнішністю, як магнітом, притягують інших людей, а представники класичної краси можуть залишитися непоміченими. Це може залежати від багатьох факторів, таких як: встановлені норми у суспільстві, особисті уявлення про красу, досвід та характер.
Проте, на думку дослідників, привабливість може мати біологічну роль сигналізуючи про здоров'я організму та “якість” спадковості, про що вони повідомляють у своїй новій статті.
Так, Саммер Менгелькох (Summer Mengelkoch) та її колеги із Техаського християнського університету (США) провели онлайн-експеримент за участю 492 добровольців. Вони відібрали 159 портретів реально існуючих людей, які попередньо пройшли детальні медичні обстеження для визначення стану їхнього імунітету, перебіг запальних процесів та хронічних захворювань. А добровольці мали оцінити привабливість осіб за певною шкалою.
Зіставивши наявні дані, вчені прийшли до висновку, що у людей, які сприймаються більш привабливими, краще працює імунна система, ніж у інших осіб з фотографій.
Цікаво було те, що, наприклад, привабливість чоловічих осіб найкраще корелювала з показниками активності Т-кілерів — клітин, що борються з бактеріальними інфекціями. А привабливість жіночих — із рівнями глюкози, антитіл та деяких інших речовин у крові.
Раніше ми писали, як зміцнити імунітет і не захворіти.