Австралійські вчені назвали бактерію, яка небезпечна тим, що потрапивши в ніс людини, може спричинити хворобу Альцгеймера.
Про це повідомляє MedicalXPress.
Професор нейрофізіології Університету Гріффіта Дженні Екберг разом із колегами провела дослідження бактерії Chlamydia pneumoniae. Результати показали, що вона може проникати в мозок через нерви носової порожнини.
Найчастіше ця бактерія викликає інфекції дихальних шляхів, проте її виявили в мозку людини. Фахівці провели дослідження на тваринах – з'ясувалося, що бактерія може швидко, впродовж 24 годин, проникати в центральну нервову систему через периферичні нерви, що проходять між носовою порожниною та мозком.
Щойно бактерія потрапляє у мозок, вже за кілька днів починають заражатися периферичні нервові клітини, що у результаті може призвести до хвороби Альцгеймера. Їхні дослідження проводилися на мишах, люди мають ті ж нерви і можуть бути заражені тими ж бактеріями, тому дослідники вважають, що результати застосовні і до людей.
Як повідомляв "Апостроф" раніше, аргентинські вчені виявили, що впродовж пів року після перенесеного коронавірусу в мозку літніх людей починаються дегенеративні зміни. Показово, що деменція виникає незалежно від тяжкості перебігу захворювання.