Українці іноді стикаються з тим, що не можуть потрапити на прийом до свого сімейного лікаря. Найчастіше таке трапляється, якщо лікар, з яким підписано декларацію, захворів або звільнився.
У Національній службі здоров'я України пояснили, що можна робити у такій ситуації.
Сімейний лікар хворіє
Якщо сімейний лікар захворів, то медзаклад має призначити йому заміну. Про це пацієнтів можуть поінформувати кількома способами:
- Оголошенням безпосередньо в самій медустанові.
- На веб-сайті закладу.
- На сторінці у соцмережі.
- По телефону пацієнту, який записався до лікаря, що занедужав.
Якщо ж відсутність лікаря запланована, наприклад, він їде у відпустку чи відрядження, пацієнтів про це мають поінформувати не пізніше ніж за тиждень. У такому разі пацієнт зможе звернутися до іншого фахівця.
Сімейний лікар звільнився
Іноді пацієнти укладають декларацію з лікарем, але довго не звертаються до нього. Під час візиту до амбулаторії чи поліклініки з'ясовується, що сімейний лікар тут уже не працює. У такому разі пацієнт може укласти декларацію з іншим фахівцем, у тому числі з іншого медичного закладу. Вибрати нового лікаря можна на веб-сайті НСЗУ.
Центри первинної медичної допомоги зобов'язані інформувати пацієнтів про звільнення лікарів, з якими підписані декларації. Ця інформація може бути у медзакладах, на сайті закладу або на сторінці у соцмережах. Також українців можуть повідомити особисто – телефоном або іншим зручним для пацієнта способом.
Для укладання декларації з новим сімейним лікарем потрібно зробити візит до нового лікаря, отримати його згоду, принести всі необхідні документи, підписати декларацію.
Нагадаємо, раніше "Апостроф" повідомляв про те, кому і як часто треба проходити огляди у сімейного лікаря, щоб бути здоровим.