Рак підшлункової залози відноситься до онкологічних захворювань з найгіршими шансами на виживання, а перші його ознаки можна розпізнати за кольором сечі та підвищеною спрагою.
Про це пише Еxpress.
Висновки, опубліковані Національним науково-дослідним інститутом раку у 2021 році, виявили симптоми раку підшлункової залози, які виявлялися за рік до того, як хворобу було діагностовано.
Захворювання виникає, коли злоякісні клітини розмножуються усередині підшлункової залози. Тільки 25% пацієнтів з таким видом онкології виживають протягом одного або кількох років після встановлення діагнозу.
Дослідники з Оксфордського університету проаналізували дані більш ніж 24 236 пацієнтів із раком підшлункової залози, щоб порівняти їхні симптоми. Двома найбільш серйозними виявленими симптомами були пожовтіння шкіри та кровотеча у шлунку чи кишечнику. Також рак підшлункової залози викликає підвищену спрагу та темний колір сечі.
Фахівці наголосили, що пацієнти, у яких діагностовано це захворювання, мають шанси помітити його на ранніх термінах (за рік до встановлення діагнозу) за неспецифічними симптомами.
"Коли рак підшлункової залози діагностується раніше, у пацієнтів більше шансів на виживання", - резюмував доктор Вейці Ляо, фахівець за даними Оксфордського університету.
Раніше "Апостроф" писав про дві основні симптоми раку кишечника - їх відчувають більше 90% пацієнтів.