За даними МОЗ, в Україні понад 14 млн осіб повністю вакциновано від коронавірусу, і ще 532 тис. отримали бустерну дозу. Незважаючи на це, із щепленням досі пов'язано безліч страхів та міфів про ускладнення. Акушер-гінеколог та популяризаторка науки Ольга Бєлоконь розвінчала один із них.
В Instagram лікарка відповіла на питання про те, чи може щеплення від ковіду викликати рак молочної залози. "У мами виявили через 2 місяці після вакцинації", - повідомила підписниця.
У відповідь Бєлоконь розповіла про фактори ризику раку грудей, а також про те, що не впливає на розвиток захворювання.
"Базовий ризик виникнення раку молочної залози у будь-якої жінки – 12%. У мене, у вас, у вашої тітки, мами, сестри чи бабусі є шанс 1:8, що він розвинеться, – написала кандидатка медичних наук. – У когось цей ризик ще вищий, тому що є погані гени (як у Анджеліни Джолі), є захворювання, що збільшують ризик виникнення раку грудей (атипова протокова гіперплазія, наприклад), є багато факторів ризику (куріння, ожиріння, вживання алкоголю, нераціональний прийом гормонів)".
При цьому Ольга Білоконь наполягає, що щеплення не підвищує ризик розвитку онкологічного захворювання.
"Є щось, що може збільшити ризик раку молочної залози (бути жінкою, вік, куріння), а є щось, що на цей ризик ніяк не впливає. Щеплення саме відноситься до останнього, - написала вона. - Так народжуються міфи. Після не означає внаслідок. І за бажання помилкову кореляцію можна знайти з чим завгодно, тому противники щеплень сказали б, що це не простий збіг".
- Раніше стало відомо, що в Україні платитимуть за смерть та ускладнення після вакцинації від ковіду. Читайте, якими будуть суми компенсації.