Німецькі вчені планують цього року клонувати, а потім виводити генетично модифікованих свиней, щоб вони служили донорами серця для людей. Робитимуть це на основі "простішої версії" тварини, розробленої США, яку використали під час першої в світі пересадки серця від свині до людини.
Про це розповідає "Апостроф" з посиланням на TheGuardian.
Екхард Вольф, вчений з Університету Людвіга-Максиміліана (LMU) у Мюнхені, сказав, що його команда прагне до 2025 року підготувати новий модифікований вид на основі породи свиней з Оклендських островів для випробувань з пересадки.
У першій операції такого роду команда з Університету медицини Меріленду минулого місяця пересадила серце свині з 10 модифікаціями невиліковно хворій людині. Лікарі реципієнта кажуть, що організм хворого добре реагує, хоча ризики інфекції, відторгнення органів або високого кров’яного тиску залишаються.
"Наша концепція полягає в тому, щоб продовжити роботу з більш простою моделлю, а саме з п’ятьма генетичними модифікаціями", - сказав Вольф, чия робота викликала гостру дискусію в країні з одним з найнижчих у Європі показником донорства органів і сильним рухом за права тварин.
Вольф, який протягом 20 років досліджував трансплантації від тварин до людини - відомі як ксенотрансплантати - сказав, що його команда використовуватиме все ще неефективну технологію клонування для створення лише "тварин-засновників", з яких будуть виведені майбутні генетично ідентичні покоління.
"Перше таке покоління має народитися цього року, і їхні серця будуть перевірені на бабуїнах, перш ніж наша команда попросить схвалення для клінічних випробувань на людях через два-три роки", - сказав Вольф.
Раніше "Апостроф" писав про те, що у Львові вперше в Україні пересадили печінку однорічній дитині.