Новий штам коронавірусу "Омікрон", який циркулює в Україні з грудня минулого року, особливо небезпечний для дітей. Інфекціоністи попереджають, що у малолітних пацієнтів захворювання протікає значно важче.
Про це розповів Радіо НВ лікар-інфекціоніст Олександр Дуда.
За його словами, з-поміж 34,4 тисячі хворих, 5,3 тисячі — діти. Інколи вони потрапляють у реанімаційні відділення, на штучну вентиляцію легень, оскільки цей штам здатен призводити до важчого перебігу хвороби порівняно з іншими варіантами.
Він зауважив, що в Україні серйозно ускладнилась епідситуація саме через появу нового, більш заразного, штаму "Омікрон" на додачу до "Дельти". Саме тому кожен десятий хворий - госпіталізований.
Лікар зазначає, що таким чином "Омікрон" небезпечний по-своєму. "Дельта"-варіант вражає нижні дихальні шляхи, викликаючи пневмонію з другого тижня захворювання, а "Омікрон" - верхні дихальні шляхи, у вигляді бронхіту чи бронхіоліту. Як результат - прояви дихальної недостатності значно менші в "Омікрон"-штаму.
Як писав раніше "Апостроф", людина, яка перехворіла на коронавірус, може бути надалі небезпечною для здоров'я оточення: вчені з'ясували, що у середньому вірус залишається активним в організмі близько місяця.