За шість днів у Першому медичному об'єднанні Львова пересадили сім органів. Серед них серце, печінка та п'ять нирок - дві родинні і три від посмертних донорів.
Про це повідомляє "Апостроф" з посиланням на фейсбук-сторінку Першого територіального медичного об'єднання міста Львова.
В Івано-Франківській обласній лікарні помирає 52-річна жінка від інсульту. Її чоловік та діти вирішують дати шанс на життя іншим людям, тому підписують згоду на донорство.
Єдина інформаційна система трансплантації вирішила, що одну нирку отримає 30-річна жінка, реципієнтка "лікарні донора", що є колишньою військовою, мамою двох дітей, чиї нирки вивів з ладу коронавірус. Другу нирку віддали львівському об'єднанню.
Медичне об'єднання допомогло пересадити нирку в обласній лікарні, а інші органи забрали до Львова. Нирку та печінку планували везти автомобілями, бо час їхньої життєздатності дозволяє таке перевезення. Серце - вертольотом, бо після вилучення є тільки три години, щоб воно забилося в грудях реципієнта. Однак через погодні умови зліт вертольота був неможливий.
"Вибір - або відмовитися від серця, якого в реанімації чекає 67-річний чоловік після трьох інфарктів, або спробувати довезти машиною - 130 км в сніг і ожеледицю . Звісно, ми обраємо другий", - пишуть медики.
1 година 40 хвилин - стільки часу зайняла дорога в авто патрульних. Трансплантологи мали лише годину для пересадки серця. Після операції у грудях 67-річного Ярослава забилося нове й здорове серце.
Наступним рейсом привезли донорську печінку, яку отримала 27-річна львів'янка Мар'яна. Ще 5 років тому вона дізналась про свій діагноз - цироз печінки. Дівчина каже, що єдине про що мріє – після одужання особисто подякувати родині донора й обійняти їх, адже вони відтепер для неї як сім’я.
Ще одна нирка дісталась 38-річному Вадиму з Хмельницького. Він більше 8 років страждав на гломерулонефрит, від цієї хвороби його батько помер.
"На гемодіалізі Вадим вже рік та сім місяців. Двічі за цей час йому телефонували і говорили, що є нирка, але зрештою донорський орган не підходив. Проте вони із дружиною вірили: третій дзвінок виявиться щасливим. Так і сталося", - розповідають у Першому медичному об'єднанні.
Лікарі дякують усім донорам та їхнім родичам, які погоджуються рятувати життя інших людей.
Раніше "Апостроф" писав про те, що у Львові вперше в Україні пересадили печінку однорічній дитині.