Зупинити поширення "Омікрону" в Україні могла б тотальна вакцинація. Бустерна доза вакцини не убезпечить від спалаху, але значно підвищить шанси на відсутність серйозних побічних ефектів від коронавірусу.
Таку думку висловив лікар-імунолог Борис Донськой, пише "Обозреватель".
Найбільш актуальна бустерна доза для тих, хто перебуває у групі ризику за віком, або за станом здоров'я.
"Ми не знаємо, наскільки ефективними є дві дози вакцини, але ми знаємо, що у певному відсотку вони не були ефективними. Тому якщо людина навмисно хоче покращити свої шанси на відсутність серйозних побічних ефектів від коронавірусу, вона має право зробити третю дозу", - зазначив Донськой.
За його словами, третя доза вакцини потрібніша тим, хто отримав щеплення ще влітку. Лікар нагадав, що за півроку після масової вакцинації в країнах Євросоюзу рекомендовано оновити щеплення, оскільки за півроку частота захворювань серед вакцинованих починає зростати.
Є сенс зробити бустерну дозу щеплення та підліткам, але багато хто з них ще не отримав і другої дози.
"Чи слід робити бустерну дозу підліткам? У принципі, якщо говорити про дозвіл на це, в цьому є сенс. Але у нас підлітки півроку тому не отримували перші дози. Їм в Україні дозволили вакцинуватися лише два місяці тому. Багато хто ще й другої дози не має. отримали", - зазначив Донський.
Як повідомляв "Апостроф", раніше у МОЗ пояснили, чим відрізняється бустерна доза COVID-вакцини від додаткової.