RU  UA

Субота, 18 січня
  • НБУ:USD 42.05
  • НБУ:EUR 43.10
НБУ:USD  42.05
Здоров'я

Як вийти з моторошного похмілля на Новий рік: медики назвали шість помилок

До Нового року кілька годин. Хазяйки готують вишукані страви, діти бігають навколо ялинки, а чоловіки роздумують, як пити, щоб на ранок не було погано. Ми пропонуємо вам кілька способів, як вийти із алкогольної інтоксикації.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я України.

Що категорично заборонено пити і їсти після алкогольної інтоксикації

Пити алкоголь

Багато хто думає, що після жахливого похмілля потрібно випити алкоголь. Проте вживання навіть невеликої кількості алкоголю наступного ранку заважає організму відновлюватися.

"Не вживайте алкогольних напоїв не менше 48 годин після того, як випили", - наполегливо рекомендують у Мінздрві.

Жирна їжа

Вона може пошкодити і без того роздратованому шлунку, викликати або посилити нудоту, що погіршить ваше самопочуття. Віддайте перевагу легким стравам у невеликій кількості: кисломолочним продуктам або завареним вівсяним пластівцям.

Кава

Кофеїн має сечогінний ефект. Тому він може призвести до ще більшого зневоднення організму. Водночас обов'язково потрібно пити більше води – це допоможе вивести алкоголь та підтримати водний баланс.

Пропускати прийоми їжі

Це може призвести до зниження рівня цукру в крові та погіршити ваше самопочуття.

Відсипайтеся весь наступний день

Найкраще, що ви можете зробити собі наступного ранку – піднятися з ліжка і почати рухатися. Алкоголь виводиться з організму двома способами: із сечею та диханням. Прогулянка на свіжому повітрі допоможе покращити самопочуття.

Пити спортивні напої з електролітами або навіть ставити крапельниці

Дослідження не виявили зв'язку між ступенем порушення електролітного балансу та тяжкістю похмілля або впливом

Що допомагає при похмілля?

Час

Щоб пройшли наслідки вживання алкоголю, ви повинні дочекатися, поки організм повністю виведе токсичні продукти метаболізму алкоголю і поки відновляться рівень рідини, роздратовані тканини та мозкова активність.

Відмова від алкоголю

Найдієвіший засіб.

Раніше "Апостроф" розповідав, як нудно зустрічати Новий рік вдома.

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я