Ніхто не повинен обирати між "грошима та здоров’ям". Проте аналіз роботи ВООЗ, котра була проведена останніми роками, показує, що у світі все ще занадто багато сімей щодня мають жертвувати одним на догоду іншому.
Такі тези озвучив у своїй доповіді з нагоди Міжнародного дня охорони здоров'я Гендиректор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус.
У своїй промові він звернув увагу своїх колег на три проблеми, вирішення яких він позначив як основні пріоритети для подальшої діяльності організації.
Кінець пандемії
"По-перше , ми повинні покласти край гострій стадії пандемії та руйнуванням, які вона завдає системам охорони здоров'я, суспільствам та економікам по всьому світу", - звернувся до колег Гебреісус.
"ВООЗ та наші партнери працюють над тим, щоб у терміновому порядку усунути слабкі місця в системі охорони здоров'я, які перешкоджають доступу до вакцин, терапевтичних засобів та діагностики від COVID-19.
Ми також працюємо з країнами над профілактикою інфекції та інфекційним контролем, а також над зведенням до мінімуму збоїв у роботі основних служб охорони здоров'я”, – продовжив він.
Глобальна архітектура світової охорони здоров'я
"По-друге, ми повинні зміцнювати глобальну архітектуру охорони здоров'я.
Це містить в собі пропоновану міжнародну угоду про готовність до пандемії та контрзаходи; а також удосконалення стратегічного керівництва, фінансування, системи, інструменти та зміцнення”, - переконаний Гендиректор.
Також, на думку Гебреісуса, потрібно розширити права, можливості та стійке фінансування ВООЗ у центрі глобальної архітектури охорони здоров'я.
"І по-третє – нам потрібно переорієнтувати наші зусилля на основи: зміцнення систем охорони здоров’я, пріоритезація інвестицій у державні функції охорони здоров’я та інвестування в первинну медичну допомогу як основу загального охоплення медичними послугами", – підсумував директор. Генеральний ВООЗ.
Раніше ми також повідомляли про те, що у ВООЗ заявили про нову світову проблему 2022 року.