RU  UA

Четвер, 21 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Здоров'я

Як захиститися від COVID-19: МОЗ дав 10 порад онкохворим

Невакциновані громадяни, котрі страждають від серйозних захворювань, більш схильні до ускладнень і навіть смерті внаслідок COVID-19. Особливо це стосується онкохворих. Нині їх в Україні приблизно 1 мільйон.

Про це повідомили на офіційному Telegram-каналі МОЗ України.

При цьому варто зазначити, що онкозахворювання є другою за поширеністю, після серцево-судинних розладів, причиною смертності серед українців.

Людям, які страждають від онкологічних захворювань, особливо важливо дотримуватись усіх профілактичних заходів, щоб захистити себе від коронавірусу.

Онкохворі частіше відвідують медичні заклади. Це призводить до підвищеної кількості соціальних контактів. І це не кажучи про очевидні фізіологічні ускладнення, які можуть викликати поєднання коронавірусу та раку. Це очевидно навіть хоча б через те, що при хіміотерапії тимчасово майже повністю знищується імунітет людини.

У зв'язку з цим, МОЗ опублікував поради онкохворим громадянам, як максимально захистити себе від ризику інфікуватися коронавірусом.

10 порад від МОЗ

  • Вакцинуватись проти COVID-19. Щеплення може допомогти уникнути ускладнень та ризику померти. Пам'ятайте, що ризик померти від COVID-19 значно більший, ніж ризик летального випадку через онкозахворювання.
  • Негайно зв'язуватися зі своїм лікарем, якщо у вас з'явилися навіть легкі симптоми захворювання. Пам'ятайте, якщо ви отримуєте курс хіміотерапії, ризики бути госпіталізованими та померти в результаті COVID-19 значно збільшуються.
  • Слідкуйте за температурою тіла. Вимірюйте її щоразу, коли вам без причин жарко, холодно, почервоніли або відчуваєте нездужання. Якщо температура більше 38ºC – зв'яжіться із лікарем.
  • Правильно користуйтеся захисною маскою: вона має закривати ніс та рот. Просіть людей поруч також використовувати маски, поясніть, що для вашого здоров'я це дуже важливо.
  • Часто мийте руки, адже брудні руки є зручним середовищем для поширення багатьох хвороб.
  • Уникайте скупчень людей і погано провітрюваних приміщень.
  • Дотримуйтесь соціальної дистанції.
  • Майте запас ліків на випадок, якщо вам довго доведеться залишатися вдома. Це також потрібно, щоб мінімізувати кількість візитів до аптеки або лікарні.
  • Перевірте, що маєте безрецептурні ліки, наприклад, жарознижувальне.
  • Якщо плануєте візит до лікаря, переконайтеся, що він може вас прийняти, щоб не сидіти в чергах або не провести час.
  • Не відкладайте лікування самостійно, завжди консультуйтеся з лікарем.

Також у МОЗ додали, що від усіх ризиків, пов'язаних із COVID-19, найбільш захищені громадяни, які отримали повний курс вакцинації.

Раніше ми також повідомляли про те, що ВООЗ пояснила небезпеку нового штаму коронавірусу.

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я