Новий штам коронавірусу COVID-19 під індексом B.1.1.529, названий Omicron може бути як більш заразним, порівняно зі штамом Delta, так і менш.
Про це повідомляє пресслужба Всесвітньої організації охорони здоров'я.
За даними ВООЗ, дослідники в Південній Африці й усьому світі проводять дослідження, щоб краще зрозуміти чимало аспектів Omicron і продовжать ділитися результатами цих досліджень у міру їхньої появи.
Поки що неясно, чи легше передається "Омікрон" від людини до людини, порівняно з іншими варіантами, включаючи "Дельту". І хоча кількість заражених коронавірусом у Південній Африці зростає, епідеміологи намагаються зрозуміти, пов'язано це з "Омікроном" чи іншими чинниками.
Окрім того, неясно, чи викликає інфікування "Омікроном" тяжче захворювання порівняно з іншими варіантами ковіду, включаючи "Дельту".
В даний час нема інформації, яка б свідчила про те, що симптоми "Омікрону" різняться від симптомів інших штамів.
Початкові зареєстровані інфекції були серед студентів університетів — молодих людей, котрі, як правило, мають легше захворювання, але розуміння рівня тяжкості штаму Omicron займе від декількох днів до декількох тижнів.
Усі варіанти COVID-19, включаючи домінуючу в усьому світі "Дельту", можуть спричинити тяжке захворювання або смерть, зокрема для найбільш вразливих людей, і тому профілактика завжди є ключовою, йдеться у повідомленні ВООЗ.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що професор епідеміології з Каліфорнійського університету Джордж Резерфорд також заявив, що проблема штаму "Омікрон" у тому, що реальна картина стане відома лише за кілька тижнів.