RU  UA

Субота, 18 січня
  • НБУ:USD 42.05
  • НБУ:EUR 43.10
НБУ:USD  42.05
Здоров'я

Все йде божевільними темпами: лікар вказала на головну особливість нової хвилі COVID-19

Лікарі відокремлюють деякі особливості нової хвилі епідемії коронавірусу. А точніше те, що кожна така хвиля є унікальною. Через це передбачити, як поведе себе інфекція "цього разу", практично неможливо. Вірус постійно та стрімко мутує, породжуючи нові штами з новими особливостями. Цього разу багато інфікованих на коронавірус пацієнтів потребують кисневої підтримки. Раніше це було потрібно меншій кількості людей, які потрапили в стаціонар через коронавірус.

Про це в інтерв'ю виданню OBOZREVATEL розповіла головлікар Київської 4-ї міської клінічної лікарні Тетяна Мостепан.

За її словами, медики не можуть встигнути за стрімкою еволюцією коронавірусу. Під час кожної з хвиль вони діють за стандартним протоколом, розробленим ще під час початку пандемії. Препаратів, які були б націлені саме на боротьбу з COVID-19, лікарі ще не мають. Такі ліки або тільки починають виходити на ринок, або тільки розробляються. Через це єдиною та найефективнішою альтернативою можна розглядати лише загальну вакцинацію.

"Необхідна масова вакцинація для вироблення колективного імунітету. Іншого шляху немає", - сказала вона.

За словами Мостепан, ще навіть під час першої хвилі інфекції багато пацієнтів потребували кисневої терапії. Вже під час другої хвилі їхня кількість значно збільшилася. Від додаткової подачі кисню залежали майже всі люди, які потрапили до стаціонару.

"Але тоді госпіталізували пацієнта, якщо він наполягав на цьому. Якщо ж зараз дивитися за протоколами, все жорстко - сатурація понад 92, то людина не повинна госпіталізуватися. Це середній ступінь тяжкості, який лікується вдома", - уточнила вона.

Мостепан підкреслює, що ця хвиля коронавірусу відрізняється тим, що вона "дуже страшна". Єдиний вихід – тотальна вакцинація.

"Ми бачимо, що просто масово йде дихальна недостатність і вона розвивається в організмі набагато швидше. Якщо раніше на це йшло 10-11 днів, зараз це відбувається на 7-8 день захворювання", - наголосила вона.

Раніше ми також повідомляли про те, що вчені в США зробили важливе відкриття, згідно з яким щури можуть стати джерелом ще одного або декількох вірусів, подібних COVID-19.

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я