Результати дослідження ізраїльських учених показали, що застосування вакцини Pfizer-BioNTech проти коронавірусу, в тому числі штаму "Дельта", щодо підлітків є ефективним на 93%. У дослідженні брали участь майже 200 тисяч дітей.
Про це пише TheTimes of Israel.
У дослідженні, яке проводили вчені з ізраїльської організації охорони здоров'я "Клаліт", Гарвардського університету та дитячої лікарні Бостона, порівнювалися 94 354 вакциновані підлітки у віці від 12 до 18 років з такою ж кількістю нещеплених дітей того ж віку.
У той час "Дельта" був найпоширенішим штамом коронавірусу в країні, тому вчені вирішили, що вакцина настільки ж ефективна проти цієї мутації, як і проти більш ранніх версій.
"Наші результати показують, що вакцина мРНК BNT162b2 була високоефективною в перші кілька тижнів після вакцинації як проти зареєстрованої інфекції, так і проти симптоматичного COVID-19 з "Дельта"-варіантом серед підлітків у віці від 12 до 18 років", - заявили дослідники в листі, направленому в Медичний журнал Нової Англії.
За даними аналізу, підлітки, щеплені в період з 8 червня по 14 вересня, мали на 59% менше шансів заразитися COVID-19, аніж невакциновані, через два тижні після отримання першої дози та на 57% рідше мали симптоми коронавірусу. Вже через тиждень після другої дози препарату ці показники зросли до 90% і 93% відповідно.
Раніше ми писали, що Міністерство охорони здоров'я України готує документи для вакцинації від коронавірусу дітей у віці від 14 років.