RU  UA

Неділя, 19 січня
  • НБУ:USD 42.05
  • НБУ:EUR 43.10
НБУ:USD  42.05
Здоров'я

Українців з підробленими COVID-сертифікатами попередили про смертельні наслідки

У МОЗ закликають людей не підробляти COVID-сертифікати про вакцинацію від коронавірусу. Це не тільки ставить під загрозу власника такого сертифікату та оточуючих його людей, але і псує статистику ефективності вакцин, підриваючи довіру до них.

Про це повідомили на офіційній сторінці Міністерства охорони здоров'я в соціальній мережі Facebook.

При цьому у відомстві зазначають, що з усіх 27488 людей, які були госпіталізовані через коронавірус за період з 11 по 17 жовтня, 25893 (94,2%) були не щеплені. Вони не отримали жодної дози того або іншого препарату.

У той же час в МОЗ зазначають, що найбільшу ефективність вакцина проявляє після отримання людиною її другої дози. Інтервал між ін'єкціями у кожної вакцини різний:

  • CoronaVac / Sinovac - 14-28 днів
  • Comirnaty / Pfizer - 21 днів
  • Moderna - 28 днів
  • AstraZeneca - 4-12 тижнів

З 11 по 17 жовтня від коронавірусу зробили щеплення 762352 чоловік. В цілому, станом на 18 жовтня, вже 8 065 760 українців отримали хоча б одну дозу вакцини. При цьому 6 573 564 чоловік зробили щеплення двома дозами.

Однак на статистику захворюваності вкрай негативно впливають випадки покупки COVID-сертифікату невакцинованими людьми. Такі люди мають величезні шанси потрапити до лікарні через ускладнення і навіть померти від них. Але при цьому всі будуть впевнені, що ця людина вакцинована.

Такі ситуації підривають довіру до вакцин серед ще не щеплених громадян. У зв'язку з цим МОЗ закликає людей проявити розсудливість і не робити настільки безвідповідальних вчинків.

Якщо вам відомі подібні випадки - звертайтеся в поліцію або в контакт-центр МОЗ.

Раніше ми також описували 7 найпоширеніших проблем з COVID-сертифікатом в "Дії".

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я