RU  UA

Субота, 18 січня
  • НБУ:USD 42.05
  • НБУ:EUR 43.10
НБУ:USD  42.05
Здоров'я

В Україні у дітей виявили небезпечний вірус Коксакі: що треба знати про хворобу

В Пирятинській громаді Полтавської області раніше почалися шкільні канікули через вирус Коксакі, який виявили у дітей.

Про це йдеться на офіційному сайті Пирятинської ОТГ.

Наразі у регіоні спостерігається зростання числа хворих на COVID-19 та дітей, у яких виявили вірус Коксакі, через що на території громади шкільні канікули розпочалися раніше - з 15 жовтня.

"Щодо вірусу Коксакі, то на цю недугу в основному хворіють діти. Хвороба супроводжується високою температурою тіла, болем в горлі та висипами на долонях і стопах. Передається повітряно-крапельним шляхом та в результаті потрапляння в організм через забруднені руки і продукти", - йдеться у повідомленні.

За даними видання Апостроф, вірус Коксакі також зафіксований у Бучі.

Вірус Коксакі - що це таке

Інфекційне захворювання, збудником якого є ентеровіруси. Вперше їх виявили у 50-х роках минулого століття у американському місті Коксакі. Ці віруси розмножується в слизовій шлунка і кишечника, і заразитися ним не складе особливих труднощів.

Вірус Коксакі передається повітряно-крапельним і фекально-оральним шляхом - через спільний посуд, брудні овочі, фрукти, немиті руки, чужі іграшки, неочищену питну воду.

Вірус Коксакі - симптоми

Медики закликають не плутати цей недуг зі стоматитом та вітрянкою. У хворих фіксується різке підвищення температури до 38-40 градусів, а у роті з'являються нариви, схожі на виразки. На обличчі, долонях рук і підошвах ніг з’являються маленькі червоні, наповнені рідиною пухирці і ранки, а ще висипання можливі на сідницях.

Головная особливість вірусу Коксакі - він супроводжується болем у м’язах і може викликати діарею з блювотою. Діти переносять хворобу по-різному, а у інших хворих можуть бути такі важкі наслідки, як запалення оболонки мозку (менінгіт, енцефаліт), параліч, захворювання серця (міокардит, перикардит), герпетична ангіна, геморагічний кон’юнктивіт.

Вірус Коксакі - важкі наслідки

  • менінгітимптоми: лихоманка, озноб, головний біль, нудота і блювота, болі в шиї, світлочутливість, судоми);
  • енцефаліт (симптоми: головний біль, блювота, світлобоязнь, млявість, сонливість);
  • параліч (виникає дуже рідко, але вірусна інфекція Коксакі може привести до паралічу. Але, як правило, він повинен пройти з часом);
  • перикардит (симптоми: різкий біль у грудях, задишка, лихоманка, слабкість, набряки в ногах);
  • міокардит (симптоми: задишка, біль у грудях, погана витривалість під час виконання фізичних навантажень, лихоманка, набряки в ногах);
  • діабет I типу (симптоми: сильна спрага, підвищений апетит, запах ацетону в повітрі, що видихається, рани погано гояться, шкіра свербить, на ній часто з’являються фурункули);
  • герпетична ангіна (симптоми: біль у горлі, виразки в порожнині рота і глотки, лихоманка, головний біль);
  • плевралгія (симптоми: раптовий біль в грудях і верхній частині живота);
  • геморагічний кон’юнктивіт (симптоми: біль і набряк повік, почервоніння очей, головний біль);
  • гепатит С (симптоми: лихоманка, анорексія, нездужання, жовтяниця, нудота і блювота, слабкість тощо).

Вірус Коксакі - лікування

Лікарі рекомендують виключити з раціону харчування продукти, що викликають подразнення слизової оболонки ротової порожнини. Віддавати перевагу потрібно фруктовим пюре, перекрученному м’ясу, супам-пюре. Засоби особистої гігієни хворого треба утилізувати, а поліпшення стану почнеться через 3-5 днів.

Лікарські препарати необхідно використовувати тільки для зняття симптомів, якими супроводжується захворювання. Найголовніше – дотримуватися рекомендацій лікаря і не займатися самолікуванням, адже цей вірус небезпечний зневодненням і ускладненнями.

Раніше ми розповідали, що дітям з COVID-19 загрожує небезпечний синдром.

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я