RU  UA

Четвер, 21 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Здоров'я

Спалах поліомієліту в Україні: чи можна його лікувати і як уникнути зараження

Днями в Україні вперше за цей рік зафіксували випадок інфікування поліомієлітом. Хвороба вразила півторарічну дитину, батьки якої відмовилися від щеплень з релігійних міркувань.

Це небезпечна хвороба, яка може призвести до інвалідності або навіть смерті. У зв'язку з цим портал "Апостроф" зібрав інформацію про лікування, профілактики і вакцинацію від поліомієліту.

Лікування і профілактика

На сьогоднішній день не існує спеціального противірусного лікування поліомієліту, хворобу можна тільки запобігти за допомогою вакцинації, яка робиться згідно з календарем профілактичних щеплень:

1 щеплення - 2-й місяць життя дитини (інактивована поліомієлітна вакцина (ІПВ);

2 щеплення - 4-й місяць (ІПВ);

3 щеплення - 6-й місяць (оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ));

4 щеплення - 18-й місяць (ОПВ);

5 щеплення - 6 років (ОПВ);

6 щеплення - 14 років (ОПВ).

Що з вакцинацією в Україні

Згідно з рекомендаціями ВООЗ, для створення колективного імунітету і перемоги над поліомієлітом, має бути вакциновано як мінімум 95% дітей. В Україні ж з охопленням все набагато гірше.

Як вже говорилося, за рік до спалаху в 2015 році було вакциновано менше 50% дітей, а станом на вересень 2015 року було щеплено всього трохи більше 14%. Перед випадком в 2019 році, за попередній рік був вакцинований набагато більший відсоток дітей - 71%, але і це не врятувало дворічну дитину від зараження. За 2020 рік щеплення отримали понад 80% дітей.

У квітні 2021 року Центр громадського здоров'я попереджав про високі ризики поширення поліомієліту в Україні. Рівень охоплення щепленнями від поліомієліту (дітей до 1 року, Поліо-3) за 8 місяців 2021 року - 53,0%.

Низькі рівні охоплення спостерігаються в наступних областях України: у Херсонській - 40,7%, Івано-Франківській - 42,2%, Закарпатській - 43,1%, Запорізькій - 46,2%, Харківській - 46,5%, в Одеській і Київській областях - 47,5%. У Чернівецькій і Львівській - по 48,5%, в Рівненській - 48,9%.

Детальніше читайте в матеріалі порталу "Апостроф": "Вражає маленьких дітей: як уникнути зараження поліомієлітом"

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я