В ході досліджень американські вчені з інституту здоров'я NIH з'ясували, що початковий штам COVID-19 SARS-CoV-2 передається повітряно-крапельним шляхом менш активно, аніж його подальші варіації.
Про це повідомила газета The New York Times.
В ході експерименту вчені порівнювали SARS-CoV-2 зі штамом "Альфа". Вони помістили піддослідних хом'яків в труби з різною довжиною.
Експеримент показав, що штам "Альфа" поширюється повітрям приблизно в удвічі ефективніше, аніж його попередник з Уханя. Зона його поширення навколо джерела інфекції більша, аніж у звичайного COVID-19.
Це говорить про те, що для зараження більш пізніми штамами коронавірусу (наприклад, британським) потрібна менша його концентрація в повітрі.
У зв'язку з цим дослідники припускають, що для інфікування "Дельта"-штамом, який зараз є найбільш поширеним у світі, потрібна ще менша його концентрація.
"Це дослідження по-справжньому показує, що вірус еволюціонує, щоб стати більш ефективним в передачі повітрям. Я б не здивувалася, якби у випадку з Дельтою цей фактор був би ще вищим", - зазначила вірусолог Лінсі Марр.
Вчені закликають людей носити в громадських місцях маски з більш ефективним рівнем захисту, ніж у звичайних медичних.
Раніше ми також повідомляли, що вчені провели дослідження на предмет того, для кого штам Дельта може бути більш небезпечний.