RU  UA

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Здоров'я

Академік порівняв епідемії СНІДу та коронавірусу: в чому відмінність і схожість

У пандемії нового коронавірусу COVID-19 і епідемії СНІДу є схожість, що вченим вдається ефективно боротися з ними, попри різницю в підходах до їхнього приборкання

Про це професор, доктор біологічних наук, академік НАН України та директор Інституту біохімії ім. Палладіна НАН України Сергій Комісаренко розповів в інтерв'ю "Апострофу".

Говорячи про те, чи можна казати про завершення пандемії коронавірусу в той чи інший час, академік зауважив, що мутації відбуваються абсолютно випадково, і запропонував порівняти епідемії СНІДу та коронавірусу.

"СНІД з'явився 1983 року, а 1986-го відбувся перший всесвітній конгрес з цього захворювання. Тоді ще майбутній головний інфекціоніст Америки, радник президентів Дональда Трампа і Джо Байдена Тоні Фаучі заявив, що через два-три роки буде розроблено вакцину проти СНІДу. Минуло 35 років, а вакцини так і нема. Але є противірусні ліки, які допомагають, і які в кінцевому підсумку майже ліквідували цю епідемію", - каже доктор біологічних наук.

За його словами, з коронавірусом сталося навпаки: вчені думали, що за кілька місяців знайдуть ліки, а вдалося створити вакцину в надзвичайно короткі строки.

"І це дає надію на те, що навіть при появі нових варіантів коронавірусу, ми зможемо ефективно з ними боротися і зупинити пандемію", - підкреслив Сергій Комісаренко.

Коментуючи прогноз керівництва фармкомпаній Pfizer і Moderna, що пандемія може закінчитися вже через рік, професор зауважив:

"Все залежатиме від агресивності вірусу. Вчені весь час вивчають коронавірус і шляхи його розвитку, і за їхніми даними можна буде казати про завершення пандемії. І слова глав компаній - це лише припущення, засноване на динаміці розвитку інфекційного процесу, і тих зусиллях, яких ми докладаємо".

Повністю інтерв'ю читайте на "Апострофі": Ми маємо бути готові до нових пандемій, вакцинуватися доведеться щороку - академік НАН України

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я Тема: Медицина