"Дельта"-штамм COVID-19 агресивніший порівняно з попередніми формами коронавірусу, адже може швидше розмножуватися і заражати більшу кількість клітин, тому дуже важливо відрізнити його від ГРВІ або застуди.
Про це професор, доктор біологічних наук, академік НАН України та директор Інституту біохімії ім. Палладіна НАН України Сергій Комісаренко розповів в інтерв'ю "Апострофу".
Говорячи про клінічну картину перебігу захворювання і відмінності Дельти "з попередниками, вчений-біохімік зауважив: не можна казати про те, що є істотні відмінності, однак клінічні прояви видно раніше, а інкубаційний період коротший на два-три дні.
"А деякі з характерних ознак, до яких ми вже звикли, не проявляються - це втрата смаку та нюху. Але в цілому перебіг захворювання гостріший і тяжчий", - каже Комісаренко.
Коментуючи запитання про те, на які симптоми слід звернути увагу, які б вказали саме на інфікування ковідом, а не інші ГРВІ чи осінню/зимову застуду, доктор біологічних наук додав:
"Попри схожість симптомів, перебіг коронавірусної хвороби різнириться від звичайної застуди. Люди самі це відчувають. Це нетиповий для застуди стан. Але якщо є невпевненість, завжди краще звернутися до лікаря і здати ПЛР-тест".
Повністю інтерв'ю читайте на "Апострофі": Ми маємо бути готові до нових пандемій, вакцинуватися доведеться щороку - академік НАН України