В Україні почалася нова хвиля захворюваності на коронавірус, викликана поширенням штаму "Дельта". Початкові симптоми зараження і клінічний перебіг захворювання дещо відрізняються від початкових варіантів вірусу.
"Апостроф" розповідає про симптоми, ускладнення і фази зараження на штам "Дельта".
Симптоми зараження штамом "Дельта"
- підвищення температури;
- головний біль;
- біль в горлі;
- нежить.
Крім них МОЗ України включив до списку серйозних симптомів і ускладнень "Дельти" порушення слуху, проблеми з шлунково-кишковим трактом (пронос і блювота). А також - формування згустків крові, які призводять до загибелі тканин і гангрени.
Разом з тим, втрата нюху і смаку, які притаманні для ранніх варіантів коронавірусної інфекції, при зараженні "Дельтою" зустрічаються нечасто.
Крім того, "Дельта" відрізняється більш стрімким розвитком хвороби і може за кілька днів призвести до важких уражень легень. Найчастіше хвороба починається з симптомів звичайної застуди - першіння в горлі, нежить, температура може підвищуватися незначно. На пізніх стадіях виникають кашель і задишка.
Як розповіла лікар-інфекціоніст Світлана Гук, керівник Центру респіраторної медицини та алергології клінічної лікарні Феофанія в інтерв'ю "Укрінформу", відмінною рисою "Дельти" є шлунково-кишкові розлади.
"Головний біль, нежить, біль у горлі і підвищення температури. Іноді підвищення температури відбувається хвилеподібно: спочатку піднімається, потім знижується, потім - знову піднімається. І дуже часто стали зустрічатися шлунково-кишкові розлади - біль у животі, нудота, діарея, блювання. А ось порушення нюху, кашель, що було так характерно для попередніх штамів, трапляються значно рідше", - уточнила лікар.
Як писав "Апостроф", раніше генеральний директор дніпровської міськлікарні №21 Микола Турчин розповів, як розпізнати штам "Дельта".