Днями МОЗ України повідомив, що в регіонах уже з'явилися інноваційні ліки, призначені для терапії при COVID-19 і боротьби з цією інфекцією. Мова йдет про препарати "Бамланівімаб" (Bamlanivimab) і "Етесевімаб" (Etesevimab). Їх поставили в Україну, як гуманітарну допомогу. Повідомляється, що ці препарати здатні боротися з коронавірусною інфекцією і запобігати виникненню ускладнень.
Портал "Апостроф" вирішив розібратися, що це за ліки, і чи зможуть вони дійсно допомогти в боротьбі з коронавірусом. Зокрема - з відносно новим і небезпечним штамом "Дельта".
На початку року Європа ще не була "знайома" зі штамом Дельта, який зараз превалює на континенті. А саме проти Дельти, за словами лікаря-інфекціоніста Ольги Голубовської, "чудо-препарати" не працюють.
"Ці моноклональні антитіла практично не працюють на штами, що викликають заклопотаність. Ось тому виникає велике питання в застосуванні", - зазначила Голубовська.
"Нам скинули препарат, який знятий в США з їхнього протоколу в зв'язку з низькою ефективністю проти штаму Дельта", - додав "Апострофу" епідеміолог Олексій Галімський.
Проте, думки фахівців щодо ефективності ліків з США розходяться.
"Поки немає достовірних препаратів, які точно працюють і надають пряму противірусну дію. Але є дослідження, які говорять, що моноклональні препарати знижують ризик смертності, - пояснює "Апострофу" столичний лікар-пульмонолог Анна Анікєєва. - У багатьох країнах в світі моноклональні препарати є в протоколах".
Наприклад, в січні цього року 200 тисяч доз препаратів моноклональних антитіл закупила Німеччина.
"Вони діють як пасивна вакцина. Введення цих антитіл на ранній стадії може допомогти пацієнтам з групи ризику уникнути тяжкого перебігу хвороби", - зазначив міністр охорони здоров'я Німеччини Йенс Шпан.
Детальніше читайте в матеріалі порталу "Апостроф": "Чудо-ліки" від ковіду: чи допоможе українцям гуманітарна допомога зі США".