В Україні з 20 вересня посилюють карантинні вимоги, викликані погіршенням ситуації з коронавірусом. Питання, чи будуть діти відвідувати школи і дитсадки, для батьків, як ніколи, стає актуальним. До того ж починається сезон ГРВІ.
Легкий кашель і нежить - не привід пропускати школу или дитсадок. Але все це в поєднанні з температурою свідчить про необхідність не тільки залишити дитину вдома, а й звернутися до лікаря. Про це в своєму Telegram-каналі повідомляє Міністерство охорони здоров'я України.
У відомстві нагадують, що вакцинація не є 100% гарантією захисту від усіх можливих захворювань. Вона лише значно полегшує перебіг хвороби і запобігає ускладненням.
"Якщо дитина вакцинована згідно з календарем профілактичних щеплень і навіть має додаткові щеплення, вона все одно може заразитися вірусами, які викликають нежить, біль у горлі, кашель, блювоту і діарею", - акцентують увагу в МОЗ
Там також інформують про те, що залишкові невеликі кашель та нежить не є протипоказанням для відвідування дошкільних і шкільних закладів.
"Втім, якщо ці симптоми супроводжуються високою температурою, або з'явилися в розпал сезону ГРВІ, краще залишитися вдома. Враховуйте також на пандемію COVID-19", - наполягають в МОЗ.
У МОЗ радять не дозволяти дитині йти до школи або дитсадка, якщо у неї є такі симптоми:
- висока температура;
- безперервний кашель;
- млявість і загальна слабкість;
- втрата або зміна нюху або смаку.
При такій симптоматиці МОЗ рекомендує залишати дитину вдома і звертатися по медичну допомогу до лікаря.
"Він і визначить, чи можна відвідувати школу та садочок. Щоб повернутися до навчання, дитина повинна бути активною, мати гарне самопочуття і температуру нижче 37,2 °С без прийому жарознижуючих препаратів", - інформують в МОЗ.
Там також нагадують, що перед сезоном ГРВІ дітям, а також співробітникам освітніх установ, було б не погано вакцинуватися від грипу. Це допоможе знизити ризик зараження або розвитку ускладнень.
Раніше "Апостроф" писав про те, що відповідно до нових правил карантину, 80% вакцинованих педагогів - це необхідна умова, щоб учні продовжували навчання в школах, а не йшли на дистанційку.