На сьогоднішній день вакцинація - це найефективніший спосіб боротьби з коронавірусною інфекцією. Однак практика показує, що це твердження справедливо не тільки щодо коронавірусу, а й інших інфекцій, включаючи різні штами грипу.
МОЗ України розповів, які штами грипу, на думку експертів з ВООЗ, будуть циркулювати на території України цього сезону.
Так, за прогнозом ВООЗ, в новому епідсезоні на території України будуть поширюватися 4 штами вірусу грипу:
- вірус, подібний A / Victoria / 2570/2019 (H1N1) pdm09
- вірус, подібний A / Cambodia / e0826360 / 2020 (H3N2)
- вірус, подібний В / Washington / 02/2019 (лінія B Victoria)
- вірус, подібний B / Phuket / 3073/2013 (лінія B / Yamagata)
Коли вакцинуватися?
Найкраще пройти вакцинацію від цих штамів ще до початку сезону, коли вони володіють найбільшою активністю. Орієнтовно це період з вересня по жовтень. Таким чином, до періоду їхньої активності у людини виробиться достатня кількість антитіл. Зазвичай це відбувається протягом двох тижнів.
Однак зробити щеплення можна і пізніше.
Хто повинен зробити щеплення в першу чергу
- Медичні працівники
- вагітні жінки
- літні люди
- люди з хронічними захворюваннями
- вчителі, викладачі та педагоги
Як отримати вакцину
Вакцинація проти грипу є рекомендованою. Це означає, що подібних вакцин немає в національному календарі профілактичних щеплень. Виходячи з цього, вакцину можуть закуповувати за рахунок місцевих бюджетів, підприємств або за свій рахунок. В умовах епідемії гострого вірусного захворювання COVID-19, особливо активно виникає необхідність робити щеплення, в тому числі, від сезонного грипу. Вакцина від COVID-19 не є аналогом вакцини проти відповідних штамів грипу, і навпаки. Тому дуже важливо комплексно захистити себе і близьких людей в умовах викликів, що стоять перед нами на повсякденно.
Вакцінуючісь, захистіть себе і близьких. Пам'ятайте, що хворий на грип або ГРВІ за один день можете інфікувати до 100 своїх колег або випадкових перехожих.
Раніше ми також повідомляли про те, чи захистить від грипу вакцина від коронавірусу: медики розвіяли міф.