Україна не зможе уникнути ще одного локдауна і цілком ймовірно, що жорсткі заходи карантину будуть введені в кінці вересня.
Таку точку зору в коментарі "Обозревателю" висловив лікар-епідеміолог Олексій Галімський.
"Будь-кому, хто має освіту епідеміолога, було зрозуміло з самого початку, що не можна під час епідемії в серпні організовувати хресні ходи, влаштовувати масові святкування на День Незалежності. І головне - не можна було починати офлайн навчальний рік: починати очні заняття в школах і вузах, а дошкільнят відправляти в дитячі садки", - сказав він.
Також він розкритикував рекомендації по вакцинації вчителів, так як в класах знаходяться по 30 нещеплених дітей і 1 щеплений учитель.
"Ніякі 80% щеплених вчителів ніяк проблему не вирішують, бо розносити заразу будуть діти, школярі. І розносити вони її будуть повсюдно. Діти проїдуть в громадському транспорті, пограються на дитячому майданчику, прийдуть додому. Соціального дистанціювання у дітей немає ніде - воно серед дітей неможливо в теорії, тому що це діти", - додав він.
Також експерт розповів, як не допустити локдауну. Для цього він розробив свій план протиепідемічних заходів:
- Навчання офлайн має бути тільки для школярів випускних класів. Всі інші повинні вчаться віддалено.
- Дитячі садки повинні бути закриті.
- Батькам дітей до 10 років потрібно виплачувати компенсацію по догляду за дітьми, які не відвідують дитячі установи.
- Зробити робочі зміни у населення за змінним графіком, щоб розмити години-пік.
- Роботу громадського транспорту активізувати і продовжити. Максимальна кількість пасажирів має відповідати технічній характеристиці транспортного засобу (кількість сидячих і стоячих місць). Організація додаткової вентиляції.
- Для великих магазинів ввести обмеження за кількістю людей до 1 на 20 квадратних метрів. Те ж стосується салонів краси, майстерень, аптек.
- Невеликі торгові точки можуть обслуговувати клієнтів через віконце.
- Аптеки повинні працювати з покупцями через віконце і при можливості бути переведені на подовжений режим роботи.
- Рекомендується пріоритетне обслуговування пенсіонерів та інших осіб з груп ризику в ранкові години.
На думку лікаря, закривати ринки, ТРЦ і супермаркети, дрібні торгові точки немає ніякого сенсу.
"Потрібно ставити питання про те, щоб всі, хто допущені до обслуговування людей, були вакциновані. Але законного механізму для цього у нас поки немає. Якщо реалізувати ту схему, яку я пропоную, проблема черг в супермаркетах вирішиться сама собою", - додав він.
Також Галімський впевнений, що не дасть результату і про зупинка громадського транспорту або введення пропускного режиму.
Нагадаємо, що 13 вересня Київ перейде в жовту зону епідемічної безпеки.