Рекомендації щодо вакцинації вагітних у професійних товариств різняться. Всесвітня організація охорони здоров’я усе ж радить звернути увагу на вагітних з груп ризику. При цьому вагітних можна щеплювати не всіма видами вакцин.
Про це в ефірі Апостроф Live на Апостроф TV розповіла дитячий лікар-імунолог вищої категорії, доктор медичних наук Алла Волоха.
Американське товариство акушерів-гінекологів рекомендує вакцинувати загалом всіх вагітних, бо вони тяжче хворіють на COVID-19, і можуть бути ускладнення, зокрема передчасні пологи.
“Є достатньо багато повідомлень щодо проведеної вакцинації у вагітних. Наприклад, більше 130 тисяч вагітних вакциновано у США, більше 50 тисяч – у Великій Британії. Абсолютно безпечною була вакцинація для цих вагітних.
Знову ж таки, є дані, що ніхто з вакцинованих вагітних не госпіталізований з приводу COVID-19. Це ті, які отримали вакцинацію. Тому на сьогодні дійсно звертають на це увагу, але знову ж таки є різні рекомендації. Хтось рекомендує тільки зосередитися на групі ризику, але вже в більшості розвинених країн говорять про те, що вакцинація може бути безпечною. Ми говоримо про можливість застосування тільки окремих вакцин – тільки вакцин м-РНК. На сьогодні лише вони рекомендовані для вагітних. Тобто це вакцини компанії Pfizer або Moderna.
І також це може бути вакцина Johnson & Johnson. І вона застосовувалась. Водночас на сьогодні, наприклад, немає рекомендацій щодо застосування у вагітних вакцин Coronavac і AstraZeneca”, - розповіла Алла Волоха.
Також вона вважає, що можна орієнтуватися на дані розвинутих країн: США, Канади, Великої Британії.
Детальніше читайте в матеріалі "Апострофа":Чи можна вакцинувати дітей і вагітних - роз'яснення доктора медичних наук