RU  UA

Неділя, 19 січня
  • НБУ:USD 42.05
  • НБУ:EUR 43.10
НБУ:USD  42.05
Здоров'я

Вакцинація підлітків проти коронавірусу: кому вона корисна

"Дельта"-штамм коронавірусу активно поширюється в світі і вже зафіксований в Україні. Міністр охорони здоров'я України в 2019-2020 роках Зоряна Скалецька розповіла, наскільки виправдана вакцинація дітей старших 12 років.

Про це вона говорила в ефірі Апостроф Live на Апостроф TV.

З наступного тижня в Україні можна буде зробити щеплення проти коронавірусу дітям старшим 12 років. Робити це можна тільки з дозволу лікаря або для виїзду за кордон. Для щеплення підлітків будуть використовувати тільки вакцину Pfizer.

Скалецька нагадала, що в багатьох країнах неповнолітніх вакцинують від коронавірусу вже кілька місяців.

оли ми говоримо про вакцинацію неповнолітніх, що мають серйозні захворювання, і у них може бути важка форма, то щеплення для них корисні. Що стосується безпеки, то вже проводили дослідження. Перші країни, які допустили вакцинацію неповнолітніх - це Ізраїль, Сполучені Штати Америки. Там уже кілька місяців її проводять ", - зазначила екс-міністр.

Вона додала, що вікову групу 12-18 років вже вакцинують у багатьох країнах. Проводяться дослідження з молодшими дітьми, щоб мати можливість захистити дітей молодше 12 років. В першу чергу тих, кому це необхідно з метою збереження їх здоров'я і життя.

"Надалі ми бачимо таку картину: якщо ми провакцинували, наприклад, вчителів в школах, якщо ми провакцинували багатьох дорослих, то у нас залишається велика група неповнолітніх. Вони присутні в тісних колективах в школах, можуть між собою вірус передавати і потім приносити додому, де у них є люди старшого віку з захворюваннями, які не могли бути щеплені з тих чи інших причин", - пояснила Скалецька.

Масова вакцинація спочатку повинна охоплювати дорослих, а потім і дітей, адже вони також можуть бути переносниками вірусу.

"Для України це буде поступово. По-перше, тому що у нас не так багато вакцин. По-друге, тому що ми не провакцинували критичну кількість людей старшого віку і людей з хронічними захворюваннями", - уточнила медик.

Скалецька наголосила, що зараз проводяться дослідження, наскільки штам "Дельта" небезпечний для дітей і підлітків.

"Всі попередні штами не були такими критичними по відношенню до дітей і неповнолітніх. Тому сьогодні відбуваються паралельні процеси: десь уже вакцинують дітей, зокрема, в Україні почнуть, а десь вивчають, наскільки ці нові штами є активними і агресивними щодо дітей", - резюмувала вона.

Детальніше читайте в матеріалі "Апострофа": Вакцина не врятує від "Дельти", вона діє по-іншому - Зоряна Скалецька.

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я