RU  UA

Вівторок, 21 січня
  • НБУ:USD 41.90
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.90
Здоров'я

Якщо прийде "Дельта", то нам капець: як в Україні "готуються" до нової хвилі епідемії

Україна готується до нової хвилі COVID-19 через небезпечний штам "Дельта", який вже поширюється по країні. Ця мутація є більш заразною, тому якщо кількість хворих різко виросте, медичні установи можуть опинитися на межі колапсу.

Про це пише OBOZREVATEL.

Харківські медики, які безпосередньо працюють з коронавірусними пацієнтами дотепер не отримали доплат за травень.

Доктор, який попросив не вказувати його даних, розповів, що співробітників його установи відправили у відпустку своїм коштом. Причинами такого рішення є відсутність наразі хворих і грошей, які не виділяє Національна служба здоров'я України (НСЗУ).

При цьому частина медпрацівників вже написала заяви на звільнення, а частина збирається це зробити, якщо не отримає виплат найближчим часом.

"Вони думають, що раз ми вже пів року отримували свої 300% доплат, то тепер можемо за ці гроші поголодувати. Я вважаю, що це знущання з лікарів і молодшого медичного персоналу. Коли ми були потрібні, нам платили. А зараз ситуація стала краще, і нас знову посадили на голодний пайок", - обурюється лікар.

Він додав, що в харківських лікувальних установах немає ліків, які використовуються для хворих на COVID-19, і купити їх немає за що. Медик вважає, що частина людей просто помре через відсутність ліків, а частина купуватиме їх за свої гроші.

Волонтер Катерина Ножевнікова розповіла виданню, що в Одесі медпрацівники також знаходяться у вимушених відпустках, а ситуація з коронавірусом поки спокійна.

"Якщо раніше платили по 300% доплат, то зараз по 100-150%. Співробітники звільняються. Хоча в Одесі завжди гостро стояло питання з медичним персоналом. Людей завжди не вистачало", - говорить вона.

За словами Ножевнікової, в місті не з'явилося жодної кисневої станції, які самі виробляють дефіцитний газ з повітря. Під час спалаху захворюваності кисень відразу стає дефіцитом, що вже спостерігали в Одесі.

"Якщо до нас Дельта прийде, як було в Росії, то капець нам", - говорить волонтер.

Водночас вакцинація в Одесі зробила ривок вперед, але не дивлячись на це час серйозно упущено.

А ось в Чернівцях відкрито всього чотири пункти вакцинації, та й ті працюють по вихідних. Лікар-інфекціоніст Ольга Кобевко розповіла, що зробити щеплення можна і в деяких поліклініках, але лише деяким категоріям громадян.

"Я не можу сказати, що в області щось робиться для підготовки до нової хвилі", - прокоментувала Кобевко.

На її думку, після реформи головні лікарі отримали більше свободи, але і відповідальності. Проте деякі керівники, замість того, щоб використовувати матеріальні заохочення для збереження персоналу, виписували собі по 100 тисяч зарплати, а лікарі отримували по 20 тисяч.

"У мене зараз зарплата трохи більше ніж 6 тисяч. При тому, що я лікар вищої категорії, у мене великий стаж роботи, різні вислуги", - говорить Кобевко.

Лікар з Чернівців Олена розповіла, що частина її колег теж звільнилася через затримки зарплати. Медики після звільнення збираються влаштуватися в приватні клініки або зовсім виїхати на заробітки.

"Багато хто сподівався, що після епідемії якось оцінять їхню роботу і зрозуміють, що на наші зарплати 5-6 тисяч гривень працювати неможливо. Але ніхто так і не оцінив", - скаржиться медик.

Раніше ми писали, що після того, як на Закарпатті двоє людей перехворіли дельта-штамом коронавірусу, в регіоні підозрюють ще шість випадків інфікування. Також випадки "індійського" штаму з'явилися у Львівській області.

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я